01
nov 15

KOŠ tednik: POD19, D-POD16

Ta konec tedna se je tudi za ekipi fantov POD19 in deklet POD16 pričelo prvenstvo.

POD19:
WSG Radenthein Garnets : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  52:77 (14:15; 22:32; 40:51)

Šele tik pred sezono se je vodstvo KOŠa odločilo, da bo tudi to sezono tekmovalo z ekipo POD19. Zadnji hip se je namreč zbralo zadosti fantov, ki hočejo na prvenstvu zastopati ta starostni razred. Kljub temu se je ekipa na prvo tekmo odpravila z le šestimi igralci, ki so se zbrali okoli bratov Miklič.  V prvi četrtini so domačini z nekoliko  sreče in s trojko v zadnji minuti  obdržali stik s telesno močnejšimi KOŠevci (14:15). Od druge četrtine naprej pa so Celovčani dominirali na vseh ravneh in iz četrtine v četrtino zviševali svojo prednost. Ob koncu pa je izvrstno razpoloženi William Miklič z dvojnim zabijanjem nasprotniku vzel še zadnje možnosti. KOŠevci so tako prvo tekmo zasluženo dobili z 52:77.

Štefan Hribar, trener in šporni vodja: Odigrali smo zrelo in močno tekmo proti telesno šibkejšim nasprotnikom. Danes je pred vsem izstopal William Miklič. Ponosen sem na naše fante.

D-POD16:
BBC Wolfsberg : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  63:8 (12:2; 29:3; 45:8)
KOŠ Posojilnica Bank Celovec : WSG Radenthein Garnets  17:66 (4:18; 9:32; 13:56)

Nesrečen štart v sezono je na turnirju v Wolfsbergu doživela na novo sestavljena ekipa deklet POD16. V prvi tekmi so gladko podlegla že iz pretekle sezone poznanim močnim dekletom iz Wolfsberga s 63:8. Drugo tekmo turnirja pa so odigrale proti dekletom iz Radentheina, ki so si precej izkušen nabrale  na ÖMS-tekmovanjih. Tudi pri tej tekmi so bila dekleta brez možnosti, saj se je končni rezultat glasil 17:66. Kljub visokima porazoma pa dekleta ostajajo optimistična. Pravijo, da so jim prve tekme pokazale kje se bo treba izboljšati. V naslednjih tednih želijo v treningih odpraviti prav te šibkosti in nove igralke, ki imajo šele malo izkušenj, še bolje integrirati v ekipo.

Susi Rauter, nova trenerka: Z zaupanjem gledam na še mlado sezono. Smo mlada ekipa, ki ima še veliko potenciala in je pri treningih motivirana. Pred vsem nove igralke so se kljub manjkajočim izkušnjam hitro znašle v ekipi. Mislim, da so to dobri predpogoji, da bomo na naslednjih srečanjih lahko malo bolj uspešno “dražili” nasprotnice.

objavljeno v: dekleta fantje novice pod17 pod19