13
apr 18

KOŠ tednik: Natrpan program, številni uspehi

MU16-SF1: Pretekli ponedeljek so naši fantje pod 16 na prvi semifinalni tekmi slavili fulminantno zmago z neverjetnim končnim rezultatom.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Villach Raiders  115:17 (28:7, 65:9, 99:9)

Proti preobremenjenemu nasprotniku iz Beljaka so se naši kadeti dobesedno poigravali. V dveh četrtinah so prejeli le en koš. V protinapadih pa so zadevali kot po traku. Vsak posameznik je dobil dosti priložnosti, da se je izkazal na tej tekmi. Končni rezulata 115:7 govori za se. V seriji na dve dobljeni tekmi KOŠevci sedaj vodijo 1:0. Že prihodnji teden si v Beljaku lahko zagotovijo vstop v finale.

Stefan Hribar, trener: Bravo fantje!

XU12-SF1: Manj sreče je imela ekipa pod 12, ki je zmago v drugi polovici dala iz rok.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Wörthersee Piraten  61:69 (14:9, 28:26, 37:47)

Od vsega začetka je bila tekma zelo izenačena. Na obseh straneh so se borili za vsako točko. Naši mladi košarkarji so začasno igrali odlično košarko. Sploh v prvi polovici so zasluženo vodili. V drugi polovici pa je nasprotnik izkoristil telesno premoč in tako prevzel vodstvo, katerega ni dal več iz rok. Še vedno je možna uvrstitev v finale, vendar so KOŠevci sedaj pod pritiskom. Prihodnjo sredo je treba zmagati.

Andi Smrtnik, trener: Odlično smo začeli in imeli nasprotnike pod kontrolo. A Pirati imeli so srečo pri metu in tako se nismo mogli oddaljit za več točk. V naslednji tekmi moramo zadeti več prostih metov, potem bomo lahko tudi zmagali!

WU16: Z naslednjo zmago so naša dekleta pod 16 dokazale, da se trdi trening obrestuje.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Sparkasse Feldkirchen  56:23 (14:0, 26:8, 44:11)

Od prve minute so naše mlade košarkarice igrale zelo koncentrirano in hitro povedle. Z lepimi potezami in predvsem hitrimi napadi so dekleta lahko točkovala. Tako so že ob polčasu jasno vodile s 26:8. Tudi v nadaljnem razpletu tekme niso ničesar prepustili naključju. Vsaka igralka se je lahko zabeležila v seznam strelk in tako igralke iz trga tudi z zadnjim uporom in izenačeno zadnjo četrtino (12:12) niso mogle več preobrniti tekme.

Susanne Rauter, trenerka: Zmogljivost deklet se stopnjuje iz tekme v tekmo. Zelo sem zadovoljna s tem srečanjem. Zdaj bo treba izboljšati še obrambo potem pa nadaljnim uspehom ni nič v napoto.

MU14: Tudi ekipa pod 14 je v četrtek imela na sporedu prvo polfinalno tekmo in tudi ona je slavila.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : WSG Radenthein Garnets  80:37 (24:7, 50:19, 67:25)

Mladi KOŠevci so tudi tokrat nastopali v precej okrnjeni postavi, tako da sta skočila na pomoč dva mlajša igralca. Lana in Jona sta delo opravljala odlično. KOŠev voz sta vodila Maxi Seher in Maxi Kropf. Nasprotnik je moral KOŠevcem hitro priznati premoč. Zeleno-beli košarkarji so se predvsem izkazali pri tranziciji v napadu in v obrambi. Že do polčasa je prednost znašala 31 pik. Končni rezultat se je glasil 80:37. Povratna tekma bo že prihodnji četrtek v Radentheinu.

Max Gallob, trener: Ekipa je pridno opravljala naloge v napadu in obrambi. V Radentheinu si hocemo zagotoviti vstop v finale!

Prav to bo danes poskusila tudi ekipa MU19, ki bo 18:30 v drugi polfinalni tekmi nastopila v gosteh pri Raidersih v Beljaku. Z zmago bi ekipa MU19 že zagotovila vstop v finale.

Z zmago v soboto bi tudi člani 2.ZL predčasno zagotovili obstanek v ligi. Tekma bo ob 18:30 v ŠD Alpenstraße v Salzburgu s prenosom v živo na: www.sportonlive.tv

V nedeljo pa bo še ekipa MU14 nastopila pri „No Borders Basketball“ turnirju v Radentheinu. Kot vedno bomo vas pravočasno in obširno obveščali.

objavljeno v: dekleta fantje mešano novice pod12 pod14 pod16 pod16
2.ZL: V zadnji sekundi do zmage!