26
jan 18

KOŠ tednik: Jasni poraz, jasna zmaga

Ekipa MU19 je tudi v povratni tekmi jasno podlegla mestnemu sotekmecu Wörthersee Piratom.

MU19 – Wörthersee Piraten : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  94:65 (24:16, 55:28, 73:42)

V torek preteklega tedna so se KOŠevci hoteli oddolžiti poraza, ki so ga utrpeli proti gusarjem v oktobru (76:120). Temu ustrezno so KOŠevci motivirano začeli tekmo in v prvi četrtine so lahko več ali manj držali korak z močnimi Pirati (24:16). Ko pa je že v drugi četrtini zaradi petih osebnih napak moral nazaj na klop ključni igralec Jan Razdevšek je KOŠeva igra začela propadatai. Ob polčasu je mestni sotekmec vodil že z 27imi točkami naskoka (55:28). Tudi v naprej so se KOŠevci hrabro borili vendar konec tretje četrtine je tudi Valentina Pasterka uhitela ista usoda in tudi on je moral s petimi favli zapustiti igrišče. V zadnji četrtini so se KOŠevci še enkrat vzpeli proti sedaj nadmočnim nasprotnikom. Sicer so tako lahko zadnjo četrtino še odločili za se (21:23) vendar več kot kozmetika končnega rezultata ni bilo več možno – 94:65.

Še jasnejša kot poraz MU19 pa je bila zmaga MU14 proti močno okrnjeni ekipi (samo 5 igralcev/igralk) iz Trga.

MU14 – KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Sparkasse Feldkirchen  101:32 (28:6, 52:12, 59:28)

Prva tekma v letu 2018 – prva jasna zmaga! KOŠevci starostne skupine pod14 so pogumno nabirali točke, silovito pokrivali nasprotnike in narekovali ritem. Garala je celotna ekipa. Mlajši so obogatili seznam izkušenj in pridno prevzemali naloge v napadu. Tekma proti Trgu je bila dobrodošla priprava za vikend, ko bosta na sporedu tekmi avstrijskega prvenstva ÖMS kjer bodo KOŠevci merili moči z ekipama iz Kapfenberga in Gratkorna.

Max Gallob, trener: Prepričljiva predstava in lepa popotnica za tekmovanje ÖMS!

objavljeno v: fantje novice pod14 pod19
MU14 ÖMS: Dve zmagi