24
mar 17

KOŠ Tednik izdaja 12/2017

Polfinalna serija MPOD14 odpovedana

Ker BBC Wolfsberg zaradi pomanjkljaja igralcev ne more nastopiti in je odpovedal tekme, je polfinalna serija bila na papirju odločena v prid neporaženim KOŠevim fantom POD14, ki so s tem avtomatično v finalu.

XPOD12: Nesrečni poraz proti mestnemu sotekmecu

Nesrečni vendar jasni poraz je utrpela ekipa XPOD12 proti mestnemu sotekmecu Wörthersee Piratom

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Wörthersee Piraten  42:61 (8:24, 25:41, 29:47)

Ekipa POD12 je pričela tekmo nekoncentrirano in brez fokusa. Tako so zaspali štart in kvaliteten kader Piratov je to hladnokrvno izkoristil in se v prvi četrtini oddaljil na 8:24. V nadaljnem razpletu tekme so tudi KOŠevci našli v igro in pokazali, da lahko igrajo lepo košarko tudi proti močnemu nasprotniku. Z odlično obrambo so spravili Pirate pod kontrolo in nadaljne četrtine odigrali izenačeno. Vendar so KOŠevcem vedno bolj poginjale moči in tako jim ni več uspelo izenačiti naskoka Piratov iz prve četrtine. Končni rezultat se je glasil 42:61 za gusarje z Vrbskega jezera.

MPOD16: Poraz pri prvi finalni tekmi

Tudi ekipa MPOD16 je podlegla mestnemu sotekmecu Wörthersee Piratom. Pri naslednji tekmi velja zmagati in variti možnost na naslov prvaka

Wörthersee Piraten : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  75:47 (18:16, 35:24, 55:29)

Od vsega začetka je bilo jasno da bo finalna serija proti telesno močnimi Pirati zelo težka. Sicer pa je KOŠeva ekipa zaradi poškodb morala nastopiti z le tremi igralci pod 16, vsi ostali so bili igrlaci ekipe POD14. V prvi polovici so fantje nasprotnikom ostali še za petami, po pavzi pa so jim poginile moči, saj so pretekli dan odigrali dve tekmi v šolskem prvenstvu kjer so osvojili naslov koroškega prvaka. Tako se je tekma s 75:47 končala jasno v prid Piratom, ki so s tem v seriji na dve dobljeni tekmi povedli na 1:0.

Valentin Pasterk, igrlaec: Bili smo še utrujeni od šolskega prvenstva. Pravzaprav pa smo si tekmo s slabimi podajami, slabim skokom in neumnimi favli sami naredili težko. Za povratno tekmo bomo bolje pripravljeni.

Trim ekipa z zmago proti Beljaku prevzela vrh lestvice

Ekipa KOŠ Trim je imela srečo na svoji strani. S tesno zmago proti Beljačanom so se povzpeli na vrh lestvice.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : ABC Villach Huabn  55:52 (4:9, 25:17, 40:33)

Z le zmernim nastopom je Ekipa KOŠ Trim tesno premagala Beljačane. Po slabem štartu so KOŠevi rekreativci odigrali dve solidni četrtini in vodili s 40:33. Vendar v zadnji četrtini je še enkrat postalo ozko. KOŠevci pa so obdržali živce, zmagali s 55:52 in se povzpeli na vrh lestvice.

Marcell Smole, igralec: Mi smo koelktivno dobri kot ekipa. Vsak posamezen je pozitivno prispeval k zmagi.

objavljeno v: člani fantje mešano novice pod12 pod14 pod16 trim
ExtraLiga LPI.SI: Nismo več lahek plen