16
mar 18

KOŠ tednik: Ekipi U16 na vrhu lestvice

Tako dekleta kot tudi fantje pod 16 so ta teden osvojili zmage in si tako zagotovili vrh lestvice.

WU16 – SP Feldkirchen : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  48:84 (17:14, 24:38, 37:63)

Potem, ko so naša dekleta WU16 začetka igrala zelo nevozno, so v drugi četrtini našla svoj ritem in s hitrimi prodori in ukradenimi žogami so do polčasa prevzele in izgradile vodstvo. Igralke so ponovno agirale v kolektivu kar je omogočilo nekatere zelo lepe akcije. Konec koncev so se vse KOŠevke lahko uvrstile med strelke in premagale gostiteljice s prepričljivim rezultatom 84:48.

Susanne Rauter, trenerka: Zelo sem ponosna na moja dekleta, ker so imela voljo do zmage in se borile vse do konca. Ta zmaga daje pogum za bodočnost!

Tudi ekipa MU16 je kljub poškodovanim Samuelom in Mátéjom Seherjem spravila Pirate na kolena in bo šla v PlayOff iz vrha lestvice.

MU16 – KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Wörthersee Piraten  86:67 (22:15, 44:30, 64:50)

V četrtek se je številnim gledalcem v ŠD Šentpeter nudila zelo telesno nadarjena tekma proti Piratom. Prvo četrtino se naši fnatje v napadu niso veliko gibali in hektično po nepotrebno izgubivljali žoge. V drugi četrtini pa so našli svoj ritem in vodstvo izgradili na +10 točk. V drugem polčasu so odigrali bolj umirjeno odigrali in tako zmago mirno in brez poškodb spravili na suhe. Končni rezultat 86:67 za KOŠ.

Valentin Pasterk, kapetan: Zelo se veselimo jasne zmage proti Piratom in smo že zelo motivirani za PlayOff.

Dijaki Slovenske gimnazije so v četrtek odigrali turnir nižje stopnje (poročilo sledi). KOŠev naraščaj pa bo ta teden aktiven tudi ob vikendu:  Jutri v soboto bodo najmlajši (pod 10) nastopili pri tretjem turnirju sezono in v nedeljo se bodo fantje pod 14 na Avstrijskem prvenstvu pomerili z ekipama JUSSI Jennersdorf in UBSC Graz. Poročilo sledi prihodnji teden.

objavljeno v: dekleta fantje mešano novice pod10 pod14 pod16 pod16