jan 17

KOŠ tednik: Dve zmagi

POD14: Šesta tekma, šesta zmaga

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : WSG Radenthein  93:35 (22:13, 44:21, 64:23)

Doslej brez konkurence na Koroškem je KOŠeva ekipa POD14. Tudi šesto tekmo sezone, doma proti WSGju, so fantje jasno dobili. Po bolj zaspani prvi četrtini so KOŠevci pospešili tempo. Z močno obrambo so nasprotniku v drugi četrtini dopustili samo 8 točk. V tretji četrtini so se fantje povsem razigrali, dosegli 20 točk in nasprotniku dopustili en sam koš. Kapetan ekipe Valentin Pasterk, ki je na dan tekme praznoval svoj rojstni dan, je ponovno blestel s 53-imi točkami in tudi Vincenz Mader je dal žogo 10 krat skozi obroč in prispeval 20 točk. Tekmo pa so KOŠevci, kot vedno dobili kot ekipa in s tem v tej sezoni ostajajo naprej neporaženi.

Miha Seher, trener KOŠa: Doslej ta ekipa na Koroškem nima nasprotnika. Ponovno so odigrali zelo atraktivno tekmo in kapetana za rojstni dan obdarili s šesto zmago. Bravo!

POD12: Zmaga kolektiva

BBC Wolfsberg  : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  24:66 (8:10, 10:27, 22:46)

Po dveh zaporednih porazih proti Piratom in Trgu so mladi košarkarji KOŠa tokrat dokazali, da kot ekipa znajo igrati zelo lepo košarko. Potem ko so prvo četrtino le tesno odločili zase (8:10), so se od druge četrtine naprej razigrali in navdušili z lepimi podajami in akcijami. Že za polčas so vodili z naskokom 17-ih točk. Tudi po hitri izključitvi enega od stebrov ekipe, Philliposa Mazarisa, zaradi osebnih prekrškov, je ekipa dokazala svojo kvaliteto. Spremenili so postavo v napadu in preusmerili igro bolj na Juliana Seherja, ki je dosegel 20 točk. Tekma pa se je končala z jasno prednostjo mladih KOŠevcev (66:24).

Marcell Smolej, trener KOŠa: Zelo sem ponosen na celo ekipo, kajti danes so prikazali, kako se igra v kolektivu. Tudi po izključitvi Philliposa so se hitro znašli, odigrali samozavestno in zasluženo zmagali.

POD19: Tekma v nedeljo 22.01.2017

Ker je tekma ekipe POD19 tokrat šele v nedeljo, poročilo sledi v naslednjem tedniku.

objavljeno v: fantje mešano novice pod12 pod14
CUP: Atraktivna tekma proti prvoligašu