01
dec 17

KOŠ tednik: 3 tekme, 2 zmagi

V četrtek sta ekipi MU14 in MU16 sicer v dveh dvoranah (Šentpeter, Mladinski dom) vendar direktno zaporedoma in deloma z istimi igralci nastopili proti WSG Radenthein. V obeh srečanjih pa so lahko KOŠevci odnesli zmago.

MU14 – KOŠ Posojilnica Bank Celovec : WSG Radenthein  80:35 (10:2, 37:14, 62:22)

KOŠevci so v prvi četrtini dopustili tekmecu le en koš in so že po desetih minutah postavili temelje za tretjo zmago v letošnji sezoni. Pohvalno so igrali predvsem mladi igralci, ki iz tekme v tekmo prevzemajo več odgovornosti, v obrambi kot v napadu.

Max Gallob, trener: Igrali smo hitro košarko! Vesel sem, da so se vsi igralci vpisali med strelce.

Naša mlada ekipa je dokazala, da lahko odigra tudi telesno zelo čvrsto in močno tekmo. Prav vsi igralci so dobili priložnost stopiti na parket in jo tudi zelo dobro izkoristili. Temelj zmage so postavili že v prvi četrtini, ko so nadigrali nasprotnika z 19:9. Nato pa so KOŠevci dobro gospodarili z naskokom in ga tudi izgradili. Tako tudi zadnja četrtina, ki se je s 23:24 za eno točko končala v prid gostom, ni mogla več preprečiti naše zmage.

Stefan Hribar, trener: Čestitke prav vsem fantom za pokazano zmago. Tudi uigranost ekipe se iz tekme v tekmo stopnuje. Naprej tako!

V petek pa je KOŠeva ekipa XU12 nastopila proti favoriziranimi Pirati in presenetila z odlično tekmo.

XU12 – KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Wörthersee Piraten  61:66 (14:12, 28:21, 45:46)

Od začetka se je kazala zelo izenačena tekma. Kljub temu so KOŠevci in KOŠevka presenetili favorita z zelo dobro individualno igro. Na žalost se ob koncu senzacija tesno ni izšla, vendar so mladi KOŠevci pokazali odlično tekmo. Končni rezultat se je glasil 61:66 za Pirate.

Andi Smrtnik, trener: Vsaka čast našim najmlajšim. Odlična tekma proti favoriziranim tekmecem. Če popravimo še nekaj malenkosti, se bo naslednjič izšla tudi zmaga.

objavljeno v: fantje mešano novice pod12 pod14 pod16
CUP: Atraktivna tekma proti favoritu