apr 16

KOŠ Tednik: 2x finale, 1x izpad

POD12: Brez težav v finale

Sparkasse Feldkirchen : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  25:56 (9:28, 17:40)

Tudi drugo polfinalno tekmo je KOŠeva ekipa POD 12 v gosteh pri SPF jasno odločila za se. Tokrat so prav vsi igralci točkovali in prispevali k zmagi. Kdo bo čakal kot nasprotnik v finalu pa še ni jasno. Ali bo WSG lahko v drugo premagal Pirate in vstopil v finale, ali bodo mestni sotekmeci KOŠevcev izsilili tretjo, vseodločilno tekmo. V obeh primerih pa naši mladi grejo v finale kot favorit.

POD16: Konec po drugi polfinalni tekmi

Wörthersee Piraten : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  94:65 (24:14, 46:36, 74:51)

KOŠeva ekipa POD16 je na drugi polfinalni tekmi proti mestnemu sotekmecu Piratom v prvem polčasu igrala dokaj dopadljivo obrambo, na katero pa so v drugi polovici skoraj da pozabili. Ko je moral še kapetan Ponholzer s petimi osebnimi prekrški zapustiti igrišče, je bila ekipa predvsem telesno prešibka za presenečenje. Tako so KOŠevci POD16 po uspešni sezoni izpadli v polfinalu in se bodo sedaj borili še za tretje mesto. Od devetih igralcev pa jih je igralo kar 7, ki so še POD14. Tako bo KOŠ lahko tudi naslednjo sezono nastopil s skoraj isto ekipo, medtem, ko bodo drugi klubi naslednje leto morali nastopiti z mlajšo ekipo.

POD14: Suverena zmaga in uvrstitev v finale

WSG Radenthein : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  41:72 (7:23, 17:42, 29:57)

V drugi polfinalni tekmi v gosteh pri WSG so mladi KOŠevci pokazali, da hočejo nujno v finale. Začeli so zelo močno v obrambi, takoj „ukradli“ nekaj žog in že po prvi četrtini vodili s 7:23. Tudi v drugi četrtini igralci iz Radentheina niso imeli recepta proti močni KOŠevi obrambi. V drugi polovici pa so slovenski košarkarji nekoliko popustili in naredili tudi veliko osebnih napak. Kdo bo zmagovalec, o tem pa kljub temu ni bilo več dvoma. Tudi, če bi Radentheinčani zadeli vseh zgrešenih 21 prostih metov bi ne zadostovalo. Tako pa je bil rezultat ob koncu dosti jasen (41:72) in vstop v finale zagotovljen, kjer pa bodo po vsej verjetnosti naleteli na mestnega sotekmeca Pirate.

Miha Seher, predsednik in trener: V obrambi so vsi odigrali zelo dobro, v napadu pa še ne steče vedno kot bi moralo. Polaganje iz leve in desne strani pa tudi met pod košem je treba še vaditi. Kljub temu čestitke za zmago. Tako naprej, Pirati čakajo!

objavljeno v: fantje mešano novice pod12 pod14 pod16