10
okt 16

KOŠ s tesnim porazom pričel sezono

Preteklo nedeljo so KOŠevci otvorili sezono 2016/17 z lokalnim derbijem proti Raidersom z močno predstavo, ki pa je na koncu ostala nepoplačana.

Panaceo Raiders Villach : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  65:63 (16:16, 39:28, 44:43)

Novo formirana ekipa KOŠa je pričela tekmo zelo motivirano in agresivno, kajti vedeli so, da so se Beljačani dobro ojačili in štejejo med favorite v 2. zvezni ligi. Že v prvi tekmi so KOŠevci hoteli dokazati, da so sposobni konkurirati z najboljšimi. Po prvih minutah se je videlo, da so se priprave na novo sezono izplačale. Tudi z novimi igralci v svojih vrstah se je že na prvi tekmi pokazalo, kaj razločuje KOŠ od ostalih moštev. Ekipa je »prava klapa« in zaradi tega lahko konkurira tudi z boljšim kadrom Beljačanov.

Tekma se je začela izenačeno in po desetih minutah je semafor kazal 16:16. Vendar so v drugi četrtini KOŠevci nekoliko zamudili štart in zaključek in tako so se Raidersi lahko oddaljili za celih 11 točk. Moralna pridiga novega trenerja Dragana Sliškovića v odmoru pa je imela učinek. Celovčani so prišli na parket čisto spremenjeni, spet našli recept in se do konca tretje četrtine približali na 44:43.

Zadnja četrtina se je razvijala zelo napeto. Nekajkrat je vodstvo menjalo med domačini in KOŠevci, vendar so naše košarkarje nekoliko bremenile številne osebne napake. Po petem prekršku je pet minut pred koncem moral zapustiti igrišče Jakob Stražar. Minuto pred koncem so KOŠevci s trojko Žige Erčulja spet prevzeli vodstvo. Po petem prekršku novega KOŠevca Christiana Erschena pa je  Erik Rhinehart  z dvema uspešnima prostima metoma izenačil na 63:63, do konca tekme pa je manjkalo le še sedem sekund. Žoga je bila v rokah Koševcev.  Z zmago pred očmi so KOŠevci izvedli napad, toda namesto zmagovitega koša, so žogo zgubili, Tim Huber pa je hladnokrvno izkoristil to napako in položil odločilni koš za Beljačane.

Končni rezultat se je tako glasil 65:63 in dobra predstava KOŠevcev je ostala nepoplačana. Vendar tesni rezultat proti številčnejšemu in visokokaratnemu kadru Beljačanov dokazuje, da morajo veliki klubi v ligi tudi letos računati z presenečenji iz juga Avstrije. Naslednji konec tedna so KOŠevci  prosti. Naslednjo priložnost, da dokažejo svojo sposobnost pa imajo šele 22.10. v gosteh pri Dornbirn Lionsih.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠ: Pokazali smo, da imamo spet močno ekipo in da lahko  premagamo vsakega. Imamo še veliko potenciala navzgor, kajti naredili smo preveč individualnih napak. Škoda, da sreča na koncu ni bila na naši strani. Je pa šele začetek sezone in vse je možno!

Dragan Slišković, trener KOŠ: Ob koncu je tekmo odločil en favel, vendar to ni bilo bistveno, ker bi lahko tekmo odločili že veliko prej. V prvi četrtini smo izvedli pre- malo protinapadov in tako so se Beljačani v drugi četrtini lahko oddaljili na 11 točk. Za prvo tekmo pa nisem nezadovoljen, saj so fantje dokazali borbeni duh. O pomankljivostih, kot npr. številnih osebnih napakah, smo že razpravljali in veselim se na naslednjo tekmo.

ExtraLiga: Nova pustolovščina za članice