23
nov 14

KOŠ proti Beljaku brez šanz

Panaceo Villach Raiders : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  77:65 (21:14, 42:30, 59:46)

V soboto se je za KOŠevce, v za njih tretjem Koroškem derbiju 2. zvezne lige, nasprotnik glasil Panaceo Villach Raiders. Ekipa KOŠa je lahko nastopila z vsemi igralci, tudi zaradi poškodbe na gležnju oviran Fabian Gallob je prišel do nekaj minut na parketu. Pomagalo pa vse skupaj ni nič. Od vsega začetka je nasprotnik prevladoval KOŠevci pa niso našli v igro. Po prvi četrtini so bili že 7 točk nazaj. Od druge četrtine naprej je igra zgledala nekoliko blojša, vendar žoge niso našle poti v koš. Tako so Beljačani šli v pavzo z +12. Tudi v drugi polovici se na sliki ni veliko spremenilo. Tek igre in obramba sta bile dosti v redu, toda do konca tekme je le 45% vseh metov (dvojk, trojk in prostih) šlo skozi obroč. S takšno bilanco pod košem na žalost ni možno zmagati. Pred totalno blamažo je KOŠevce obvaril le Davor Sattler, ki je dal neverjetnich 29 točk. Rezultat ob koncu pa se je glasil 77:65 za Raiderse iz Beljaka. Ker pa so Pirati podlegli BBU Salzburg, KOŠ pade na neslovno zadnje mesto lestvice.

Top Scorer Villach Raiders: Gaidys 17, Gross 16, Mc Clerkin 13

Top Scorer KOŠ Celovec: Sattler 29, Kunc 12, Papič 9

pod 14: Zmaga proti Villach Raidersom