KOŠ Celovec Basketball
19
sep 20

Končno spet košarka!

Prva tekma za avstrijski košarkarki pokal in prva tekma po dolgem času, še vedno pod vplivom koronavirusa, med KOŠem Celovec in moštvom Raiffeisen Dornbirn Lions iz Predarlske se je odvijala v soboto 19. 9. 2020 v športni dvorani Šentpeter. Ekipa, ki zmaga, nadaljuje v osmino finala. Prava preizkušnja za obe ekipi, kajti naslednji konec tedna se prične vse bolj važno tekmovanje v drugi zvezni košarkarski ligi.

KOŠ Celovec vs. Raiffeisen Dornbirn Lions 85:63 (31:19; 49:35; 66:46)

Dober začetek za domače igralce! Že v prvi minuti so osvojili osem točk. Prvi dve točki v prvi tekmi je dal novi igralec Jernej Heine Andolšek, v nadaljevanju je poskrbel za odločilne točke Tim Huber, ki je kar trikrat zadel trojko. Po petih minutah se je glasil rezultat 19:6. Tudi drugi novi igralec Anže Kos je pokazal, da se je dobro vživel v ekipo in prispeval nekaj važnih točk. Dornbirn Lionsi niso spali, se nekoliko približali, ob koncu prve četrtine pa je semafor kazal zadovoljiv rezultat 31:19. Druga četrtina se je pričela s prvim zadetkom KOŠa in sicer je rezultat s trojko povišal Aleš Primc. Gostje iz Predarlske tudi sedaj niso imeli sreče pod košem in so morali nenehno loviti zaostanek, kar pa jim je le malenkostno uspelo. Varovanci novega trenerja Andreja Božiča so solidno odigrali tudi teh drugih 10 minut in s prednostjo 14 točk odšli v odmor – 49:35.

Po odmoru je tekma ostala izenačena, Obe ekipi sta dali fokus na obrambo, zato pa je večkrat zmanjkalo moči v napadu. Kljub temu je KOŠ Celovec obdržal premoč in prednost še povišal na plus 20. Ob koncu tretje četrtine se je glasil rezultat 66:46. KOŠ je v zadnjem delu nadzoroval potek tekme, obdržal prednost in pokazal, da se je ekipa dobro pripravila na začetek sezone. Dornbirnčani so veljali za favorite, vendar tokrat niso imeli dovolj moči in spretnosti, da bi se uspešno branili. Tako se je KOŠ Celovec uvrstil med zadnjih 16 moštev avstrijkskega košarkarskega pokala. Končni rezultat se je glasil 85:63.

Najboljši strelci KOŠa: Jernej Heine Andolšek 16 točk, Aleš Primc 16, Tim Huber 14, Andi Smrtnik 11

Anže Kos, igralec KOŠ: Občutki v novi ekipi so dobri, naju z Jernejem so lepo sprejeli tako soigralci kot tudi vodstvo kluba. K današnji tekmi pa lahko povem, da smo imeli zelo solidno prvo tekmo, imamo pa še nekaj stvari, ki jih moramo popraviti in na katerih je treba delati. Veliko je še prostora za napredek. Glede na to, da šele dva tedna skupaj treniramo, pa smo vendar igrali nadpovprečno dobro. Imamo svetlo prihodnost in veselim se te sezone.

Jernej Heine Andolšek, igralec KOŠ: Lepo se je bilo po dolgem času spet vrniti na igrišče. Dober timski duh se pozna na igrišču. Smo na dobri poti k še boljši košarki. Hvala navijačem za podporo in vidimo se na naslednji tekmi!