KOŠ Celovec košarka
klub

zgodovina in zgled

Košarkarski šolski klub KOŠ Celovec šteje na Koroškem med najuglednejše in najuspešnejše športne klube. Ponesel je košarkarski šport med našo mladino in pomagal pri popularizaciji tega športa na Koroškem. Z devetimi nastopajočimi ekipami se KOŠ uvršča med številčno najmočnejše klube koroških Slovencev ter na Koroškem nasploh. Dan za dnem se v klubu ukvarja s košarko okoli 100 nadebudnih športnikov in športnic.

 

KOŠ Celovec ne dosega samo zastavljenih vrhunskih športnih ciljev (koroški prvak 2006 in 2008, avstrijski prvak 2. zvezne lige 2009, koroški prvaki v mlajših kategorijah), ampak izvršuje tudi žlahtno in pomembno nalogo, da utrjuje s slovensko govorečimi trenerji v mladih zavest, da je slovenski jezik in dvojezičnost neprecenljiva vrednost v družbenem življenju in da je slovenski jezik na Koroškem enakopraven jeziku večinskega naroda.

 

KOŠ Celovec je  na Slovenski gimnaziji in na Dvojezični trgovski akademiji v Celovcu prevzel važno funkcijo posrednika in organizatorja športnih dejavnosti v obliki neobveznih vaj – košarka, ki bi jih morala financirati država. Tega se dobro zavedajo tudi KOŠ-evi sponzorji in donatorji, ki jim gre velika zahvala za pomoč pri tem delovanju. Ob vprašanju realizacije športne dvorane pri ZG/ZRG za Slovence in Dvojezične trgovske akademije, ki naj bi bila zgrajena ob sanaciji poslopja obeh šol, pa se zdi, da je KOŠ s svojo uspešno dejavnostjo »trn v peti« merodajnim koroškim politikom. Le-ti z vehementnimi izgovori skušajo preprečiti gradnjo športne dvorane, ki bi lahko služila modernemu pristopu pri poučevanju športa, velikim deželnim in zveznim šolsko športnim prireditvam, košarkarskemu in drugemu športu na najvišjem zveznem nivoju, pa tudi ostalim šolskim in kulturnim prireditvam.

KOŠev »dom« je v vseh letih delovanja – od 1988 leta do danes – Mladinski dom Slovenskega šolskega društva, ki nudi mladim košarkarjem vsakovrstno pomoč in infrastrukturo za treninge in prvenstvene tekme (za 9 ekip -6 fantovskih in 3 dekliške). Od sezone 2011/12 pa igra članska ekipa tekme druge avstrijske lige v športni dvorani Šentpeter v Celovcu. Ustanovni predsednik KOŠa je bil nekdanji ravnatelj Slovenske gimnazije mag. Tonč Malle. Njemu pa je sledil Danilo Prušnik, ki je po 11 letih predsedništva v sezoni 2012/13 predal funkcijo Mihiju Seherju.

 

 odbor

Predsednik

Mag. Michael Seher
m.seher@kosbasket.at
tel: +43650/2505486

 

Podpredsednik

Ing. Adrian Benetik
a.benetik@kosbasket.at
tel: +43676/82054011

 

Športni vodja

Mag. Stefan Hribar
s.hribar@kosbasket.at
tel: +43650/2603755

 

Blagajničarka

Gerlinde Nadrag-Blajs
g.nadrag-blajs@kosbasket.at
tel: +43463/35651

 

Tajnica

Jana Velik
j.velik@kosbasket.at
tel: +43650/7413973

 

Namestnik blagajničarke

Martin Greiner
m.greiner@kosbasket.at
tel: +43660/5496961

 

Namestnik tajnice

Mag. Marcell Smolej
m.smolej@kosbasket.at
tel: +43660/8301111

 

Fankoordinator

Fabijan Benetik
f.benetik@kosbasket.at
Tel: +43650/2690088

 

Športni vodja članice

Patricia Struhar
p.struhar@kosbasket.at
Tel: +43664/4096469

 

 

trenerji

Dragan Slišković

ekipe: člani, članice,

fantje pod 19
d.sliskovic@kosbasket.at
tel: +43676/3547081

 

Mag. Stefan Hribar

ekipe: fantje pod16 in pod14
s.hribar@kosbasket.at
tel: +43650/2603755

 

Mag. Marcell Smolej

ekipe: člani Trim, pod12 Rookies
m.smolej@kosbasket.at
tel: +43660/8301111

 

Susi Rauter

ekipe: dekleta pod17
s.rauter@kosbasket.at
tel: +43664/1776333

 

Martina Pöpperl

ekipe: dekleta pod14
m.poepperl@kosbasket.at
tel: +43664/5203715

 

Andi Smrtnik

ekipe: pod 12
a.smrtnik@kosbasket.at
tel: +43664/4611944

 

 

kontakt

KOŠ Celovec

Mikschalle 4 · 9020 Celovec ob Vrbskem jezeru
e-mail: office@kosbasket.at
tel: +43463/35651
web: www.kosbasket.at

 

IBAN: AT15 3910 2000 0305 9961

BIC: VSGKAT2K102

impresum

KOŠ Celovec

Košarkaški šolki klub na ZG in ZRG za Slovence
in Dvojezični TAK b Celovcu
ZVR-Zl.: 068105420
Mikschalle 4 · 9020 Celovec ob Vrbskem jezeru
e-mail: office@kosbasket.at
tel: +43463/35651
web: www.kosbasket.at