28
nov 18

Hitri konec pokala za članice

Letos so se tudi članice prvič udeležile pokala AWBL. V kvalifikacijskem krogu so igrale samo ekipe iz druge lige. Na žalost pa je za naše močno okrnjene članice pokala bilo hitro konec.

ATUS Gratkorn – KOŠ Posojilnica Bank Celovec  94:49 (36:17, 36:17, 54:32)

Z samo dvemi igralkami glavne starostne skupine in petimi iz naraščaja so KOŠevke v ponedeljek zvečer nastopile pri prvi ženski pokalni tekmi v zgodovini kluba. Gratkorn pa je od vsega začetka lahko zabeležil visok izkupiček metov in tako hitro priigral naskok. Pri Celovčankah pa meti, prosti meti in polaganja niso našla svojega cilja.Tako so za polčas zaostajale že za 19 točk (36:17).

Po nagovoru trenerja v pavzi je tretja četrtina začetka potekala veliko bolje. Predvsem v obrambi so članice pokazale lepe poteze. Proti koncu predzadnje četrtine pa se jim je spet odtrgalo. V zadnjih desetih minutah pa je Korošicam manjkalo na vsem, pred vsem pripravljenost v obrambi. Tako so članice po 40ih minutah bile konfrontirane z jasnim porazom 94:49 in tako so se predčasno poslovile iz pokalnega tekmovanja.

Patricia Struhar, kapetanka: Na žalost so naša mlada dekleta imela preveč respekta pred nasprotnicami in niso mogla priklicati forme iz treninga. Vendarle bomo morale trenirati naprej in na vsak način stopnjevati intenziteto.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice
2. ZL: Važna zmaga v boju za play-off