sep 14

Garnets premagajo KOŠ na odtvoritveni tekmi

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Raiffeisen Radenthein Garnets

59:92 (10:19, 18:40, 45:64)

Ta konec tedna se je pričelo prvenstvo v drugi najvišji avstrijski košarkarski ligi. Enajst ekip se bo borilo za naslov prvaka. To pomeni, da je v rednem krogu na sporedu 20 tekem nato sledi četrtfinale. KOŠev prvi nasprotnik je bil Radenthein. KOŠ je začel zelo nervozno in tako je Radenthein prevzel iniciativo, šel v vodstvo in zaključil četrtino z 19:10. Radenthein je igral dobro obrambo, zadeval in tako se je glasil rezultat po drugi četrtini 18:40 za Radenthein. Tudi v drugi polovici dvoboja se slika ni bistveno spremenila. KOŠ ni imel recepta, da bi ustavil Radenthein pod košem (45:64). Prvi poraz v tej sezoni je bil za KOŠevce zelo boleč, morali so priznati premoč gostov, ki so zasluženo zmagali. Končni rezultat se je glasil 59:92.