15
nov 15

Flyeralarm CUP: Ponovno zelo tesno proti BKM

KOŠ Posojilnica Bank Celovec je po nesrečnem porazu v prvestvu tudi v 2. kolu pokala dokaj tesno podlegel Mattersburgu

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Mattersburg Rocks   81:89  (10:24, 36:38, 61:62)

Tokrat so gostje iz Gradiščanske prišli v Celovec v še močnejši postavi in tako pričeli tudi tekmo. Kar hitro so povedli in si v prvi četrtini priigrali precejšnjo prednost (+14).
Spet je domačinom manjkala natančnost pri metu na koš. Ko so nekateri od gledalcev že računali z enostranskim potekom igre, so KOŠevci pokazali, da se ne mislijo vdati brez odpora. S povečano energijo in tudi z uspešnješimi prodori pod koš so zmanjševali prednost gostov in se do odmora približali za dve točki (36:38). Kot že nekajkrat v tej sezoni, so se iz odmora vrnili še bolj motivirani in za nekaj časa prevzeli vajeti. V četrti minuti je dobro razpoloženi in neverjetno gibčni Žiga Erčulj domačinom s trojko priigral vodstvo (48:47), ki so ga lahko v naslednjih minutah celo izgrajevali. Toda izkušeni gostje so podvzeli vse, da jim niso pobegnili in so si v zadnji sekundi priborili spet minimalno vodstvo (61:62). Tudi v zadnji četrtini je ostalo napeto. Šele ko sta morala v četrti minuti dva igralca KOŠa zaradi pete osebne napake zapustiti igrišče, se je tekma prevesila v prid gostom. To pa predvsem zaradi zelo kratke klopi, s katero mora KOŠ v tej sezoni izhajati. Čeprav so se preostali še naprej borili z vso vnemo, jim je ob koncu le zmanjkalo moči in so morali kloniti. Mattersburg je z rezultatom 81:89 odnesel zmago in se uvrstil v tretji krog pokala. Igralcem KOŠa pa gre vsa pohvala predvsem zaradi njihove izredno močne volje in pripravljenosti, dati vse od sebe. Sedaj velja vsa pozornost spet tekmam druge lige, kjer lahko še naprej pričakujemo dobre in zanimive tekme Celovčanov.

Rok Zupan, trener: Kljub porazom sem ponosen na mojo ekipo. Dala je vse od sebe!

Nenad Kalamanda, igralec: Od vsega začetka smo se borili. V tretji četrtini smo tudi prevzeli vodstvo. Prelom, ki je vodil k porazom je bil dosežen, ko sta morala dva igralca zapustiti igrišče zaradi petih osebnih napak.

KOŠ tednik: POD16, POD19, POD12