30
okt 16

ExtraLiga: Zadovoljene kljub porazu

V soboto so članice odigrale prvo domačo tekmo v ExtraLigi proti favoritom ŽKK Vidi in so proti koncu nepričakovano igrale na isti ravni.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : ŽKK Vindi  53:43 (8:25, 19:35, 30:46)

Hrvati so prišli v celovec z celim avtobusom navijačev, ki so začetka nekoliko prestrašili naša dekleta. Nasprotnice so to izkoristile v njihovo prid in si izigrale nekaj naskoka. V prvi četrtini so naše članice v obrambi bile vedno korak pre pozno in v napadu žoge niso hotele najdti v koš. Tako so Hrvatice šle v prvo četrtinsko pavzo z 8:25. Trener Dragan Slišković je na to prestavil obrambo od direkte na consko obrambo in s tem so KOŠevke nasprotnice spravile boljše pod kontrolo. Če prav žoge še vedno niso hotele skozi obroč je vsaj obramba delovala veliko boljše. Igralke Vidija v drugi četrtini niso zadele več vsakega meta in našim članicam je uspel eni ali drugi protiudarec. Signal za pavzo zadonel pri stanju 19:35.

Po motivacijski pridigi trenerja in z voljo, da bi tekmo le še obrnile, so igralke okoli kapetanke Patricije Struhar odslej igale zelo močno obrambo in tudi napadi so uspevali boljše. Tako se je v drugem polčasu počasi začela razvijati tekma na isti ravni nasprotnicami. Na obeh straneh je bilo videti lepe poteze vendar so sedaj KOŠevke odrezale boljše. (30:46) V zadnji četrtini je še enkrat veljalo »vse ali nič«. Nažalost pa so našim članicam poginile moči in Vindi je tekmo lahko končal v z 53:43 v svojo prid.

Patrici Struhar, kapetanka KOŠ Celovec: Na žalost smo podarile zmago v prvi četrtini. Kljub temu sem zadovoljena z našo tekmo in motivacijo naše ekipe. Da smo se tudi proti favoritom potegovale za zmago tudi priča o stopnjevanju od tekme do tekme.

objavljeno v: članice ExtraLiga novice
2.ZL: KOŠevci razorožili plamenomete