feb 17

ExtraLiga: Smola, spodrsljaji, polomija

S samo sedmimi igralkami se je trener Marcell Smolej odpravil na Hrvaško v Varaždin. Že odsotnost številnih igralk iz zdravstvenih in poklicnih razlogov je bil slab predznak, KOŠevke pa je ta večer zasledovala še smola..

ŽKK Vini : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  65:35 (22:12, 37:17, 49:24)

Po treh urah vožnje so Celovčanke dosegle dvorano, kjer se je ogrevalo že 12 motiviranih igralk Vidnija. Ko se je ob 19:30 začela tekma pa so bile tudi KOŠevke pošteno motivirane. Stisko zaradi prekratke klopi so skušale spremeniti v vrlino in s consko obrambo pripraviti nasprotnicam čim več težav. Z dobro in hitro rotacijo so Korošice Hrvaticam zaprle pot do koša. Toda domačinke so bile z meti iz distance uspešne in do konca prve četrtine povedle z 22:12.

V drugi četrtini so se KOŠevke naprej upirale, vendar je koš bil kot zabarikadiran. Kopičile so se neizkoriščene priložnosti  in odbite žoge. In tako je bil rezultat ob polčasu že precej demotivirajoč (37:17).

Toda Celovčanke so kljub visokemu vodstvu domačink po odmoru pokazale moralo. V tretji četrtini so se spomnile svojih vrlin in tudi v napadu odigrale bolj efektivno. Med tem ko je obramba delovala dobro žoga v napadu naprej ni hotela skozi obroč. Igralke Vidija pa so imele še naprej težave s consko obrambo Celovčank, kar pa so izenačile z meti iz distance.  V dokaj izenačeni četrtini so igralke Varaždina vodstvo lahko izgradile za le 5 točk. (49:24)

V zadnji četrtini je veljalo držati rezultat in še enkrat pokazati dobro igro in se po možnosti še bolj približati domačinkam. Toda za gostinje  je na žalost še naprej ostajal koš nepremagljiva ovira. Igralke iz Varaždina pa so tako tekmo jasno odločile zase (65:35).

Patricia Struhar, kapetanka: Zelo močna tekma, na žalost pa žoga ni hotela skozi obroč. Z boljšim iztržkom metov bi tekma potekala bolj tesno, z daljšo klopjo morda celo v našo prid. Dobro smo prodirale do koša in vse igralke so se upale točkovati. Zelo sem zadovoljna s tekmo na sebi, z rezultatom pa seveda manj. Hvala trenerju Marcellu, ki nas je spremljal na dolgi poti.

objavljeno v: članice ExtraLiga novice
2.ZL: 15 dobrih minut je pre malo