07
nov 16

ExtraLiga: Še naprej brez zmage

V nedeljo, 06. novembra, so naše članice gostovale pri ŽKK Kranjska Gora-Jesenice, od koder so se vrnile poražene.

ŽKK Kr.Gora-Jesenice : KOŠ Posojilnica Bank Celovec 83:46 (18:13, 35:22, 50:37)

S ciljem pred očmi, da zmagajo, so članice pričele tekmo hitro in koncentrirano. Toda že prvo četrtino so domačinke zaključile uspešno in s trojko povedle s petimi točkami razlike (18:13). V drugi četrtini se je KOŠevkam uspelo približati na eno točko, vendar so Jeseničanke hladnokrvno izkoristile šibkosti Koševk v obrambi in v napadu in si do polčasa nabrale naskok trinajstih točk (35:22).

Še se Celovčanke niso vdale in tudi v tretji četrtini so se hrabro borile. S solidno obrambo in dobrim delom na skoku so si priborile nekaj žog, ki pa jih niso znale vseh vnočiti v točke. Uspelo pa jim je, da so to četrtino zaključile neodločeno. Še bi bil možen preobrat, vendar jim je začelo  zmanjkovati moči. Začele so se vrstiti napake, volja je pešala in tudi timska igra ni več uspevala. Jeseničanke so sedaj uspešno branile preko celega igrišča, izrabile številne izgubljene žoge KOŠevk in zaključile tekmo  z dosti jasnim rezultatom 83:46.

Patricia Struhar, kapetanka KOŠ Celovec: Nepotrebno visoki poraz proti Slovenkam. V treningu se bomo morale pripravljati še bolj intenzivno in na igrišču nastopiti bolj samozavestno. Da se tega naučimo pa je tudi eden vzrokov, da sodelujemo v ExtraLigi. Upam, da bomo kmalu držale korak z ostalimi moštvi.

objavljeno v: članice ExtraLiga novice