31
jan 17

ExtraLiga: Porazi s pomenom

Preteklo nedeljo ob 16:00 uri se je za članice v domači dvorani začel povratni krog v ExtraLigi. Nasprotnik pa je tokrat bila ekipa ŽKK Pomurje iz Murske Sobote.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : ŽKK Pomurje  28:58 (3:20, 14:34, 22:48)

Na žalost še vedno brez Barbare Honsig-Erlenburg (poškodovana) in z dvema zbolelima igralkama, je 8 KOŠevk šlo v dvoboj. Prvi napad je bil takoj uspešen in KOŠevke so povedle. Ekipa iz Pomurja pa je to odgovorila z 18imi točkami brez premora, ko so KOŠevke šele v deveti minuti lahko spet točkovale s prostim metom. V obrambi pre počasne in v napadu pre plahe, tako bi lahko povzeli prvo četrtino, ki se je končala z 3:20 za ŽKK Pomurje. V drugi četrtini so naše članice občasno odigrale odlično obrambo in tudi lahko izkoristile dobre napade. Kljub temu pa so mlade vendar izkušene igralke iz Slovenije do polčasa izgradile vodstvo na 14:34.

V drugi polovici so naša dekleta poskušala srečo s agresivno obrambo in hitrimi protinapadi. Začasno je to tudi uspelo, žal pa pre rednko. Mlade KOŠevke, proti telesno pogosto močnejšimi nasprotnicami, še vedno igrajo pre zadržano in plaho. Tako so tudi tokrat z 58:28 podlegle dokaj jasno.

Patricia Struhar, kapetanka KOŠa: Proti slovenskim ekipam vedno spet opazimo na katerih področjih se moramo še izboljšati. To je tudi točno to, kar si prvotno pričakujemo od teh tekem. Seveda je lepše zmagovati, vendar so to „Porazi s pomenom!“

objavljeno v: članice ExtraLiga novice
KOŠ tednik: 6 tekem, 2 zmagi