18
okt 16

ExtraLiga: Nesrečni poraz za začetek sezone

V nedeljo 16.10. se je tudi za članice končno pričela sezona 2016/17 proti slovenski ekipi ŽKK Pomurje. Vendar že  predznaki so bili slabi …

, ker na žalost so se dekleta morala odpraviti z le osmimi igralkami v Slovenijo. Manjkale so Jenny Maier, Tina Lumpert, Jasmin Grafl, Verena Ferstl in tudi glavni trener Dragan Slišković je bil odsoten. Točno ob 15:30 je bil tip-off v Murski Soboti. Prevzete od vzdušja z napovedovalcem in številno publiko v dvorani so članice pričele tekmo nekoliko plaho. Predvsem v prvih šestih minutah prve četrtine sta nervoza in nevednost o zmožnostih nasprotnic bili velika ovira in žoga ni in ni hotela najdti poti v koš. Po time-outu in pomirljivih besedah trenerja Miha Seherja se je prva četrtina končala z 13:8 za Slovenke. Naše članice pa so v napadu naprej bile pre mrzlične in so zgubile veliko žog, katere so igralke Pomurja hladnokrvno izkoristile. Polčas 24:14.

Z zaostankom desetih točk se je pričela druga polovica v kateri so Celovčanke poskušale igrati bolj mirno in z agresivno obrambo. Vendar so gostiteljice spet imele boljši štart in so korak za korakom izgradile vodstvo. Čeprav je obramba delovala boljše, pod košem ni hotelo uspevati. V zadnji četrtini so KOŠevke še enkrat zbrale vse moči in poskusile omogočiti nemogoče. Z močnim pressingom so presenečile igralke Pomurja in se še enkrat vzpele točko za točki. Ob koncu pa je poskus ostal nepoplačan in članice so zapustile slovenski parket z jasim porazom 57:35.

Patricia Struhar, kapetanka KOŠ Celovec: Zelo nerazveseljivi poraz, ker so nasprotnice bile na isti ravni. Na žalost smo bile zbegane v napadu čeprav je obramba funkcionirala. Z daljšo klopjo bi najbrž bilo možno več. Zdaj se velja spet zbrati, trenirati in koncentrirati na nadaljno sezono.

objavljeno v: članice ExtraLiga novice
2.ZL: Podarjeno