10
apr 17

ExtraLiga LPI.SI: Zadnja tekma sezone

V soboto 08. aprila so KOŠeve članice odigrale zadnjo tekmo v Extra Ligi lpi.si. Nastopile so proti ekipi iz Novega mesta,proti katerim so januarja jasno podlegle. Načrtovana dobra predstava za konec sezone pa ni uspela.

ŽKK Krka : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  78:26 (17:8, 37:10, 56:14)

V prvi četrtini KOŠevke niso prav našle v tekmo. Prepočasna obramba je Slovenkam dopustila lahke točke in tako so Celovčanke po prvi četrtini zaostajale že za devet točk (17:8).

V drugi četrtini je bila koncentracija KOŠevk zelo slaba. Predvsem v napadu so izgubile veliko žog. Tudi drugače vedno navzočega borbenega duha naših članic v tej četrtini ni bilo videti. Nervoza pod košem in smola sta po 20ih minutah privedle do rezultata 37:10.

Po spodbujočih besedah trenerja Mihe Seherja se je pričel drugi polčas. Celovčanke so poskušale z boljšo obrambo in koncentriranim napadom zmanjšati zaostanek. Na žalost pa zaključek naprej ni uspeval. (56:14)

V zadnji četrtini so KOŠevke še enkrat zbrale moči in z lepimi kombinacijami dosegle nekaj košev. Več kot malenkostna izboljšava rezultata pa ni bilo več možno. Končni rezultat: 78:26 za Krko.

Patricia Struhar, kapetanka KOŠ: V zadnji tekmi Extra Lige lpi.si nismo dosegle forme, ki smo jo že prikazale na nekaterih tekmah v tej sezoni. Prevelik je bil respekt pred nasprotnicami zaradi česar smo jim prepustile preenostavne koše. Konec koncev pa smo lahko zadovoljne s prvo sezono v Extra Ligi lpi.si, kjer smo se zoperstavljale telesno in taktično močnejšim Slovenkam. Sedaj se bomo osredotočile na Avstrijsko ligo kjer še igramo za mesto med najboljšimi.

Miha Seher, trener in predsednik KOŠa: Kot je Patricija že rekla, mislim, da smo lahko zelo zadovoljni s prvo sezono. Iz tekem proti močnejšim nasprotnicam so se dekleta lahko veliko naučile in to že uveljavile v Avstrijski ligi. Vendar tudi v Extra Ligi lpi.si je dostikrat bilo veliko bolj tesno kot je kazal sam končni rezultat. Prepričan sem, da bomo naslednje leto bolj uspešni.

objavljeno v: članice ExtraLiga novice
2.ZL: Sezona za KOŠevce končana