04
mar 17

ExtraLiga: Jasna zmaga Jesenic

V soboto so KOŠevke gostile ekipo ŽKK Kranjska-Gora Jesenice. Proti premočnim nasprotnicam so KOŠevke iz igre ponovno lahko odnesle le nove izkušnje.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : ŽKK Kranjska-Gora Jesenice  37:103  (11:27, 25:41, 32:68)

Kljub jasnemu rezultatu so dekleta KOŠa začele tekmo zelo dobro. V obrambi so igrale koncentrirano, v napadu pa uspešno točkovale. Vendar je imela ekipa iz Jesenic zelo dober met in tako hitro povedla. KOŠevke pa so se pustile prestrašiti od močnega nastopa Slovenk. Rezultat ob polčasu se je glasil 25:41.

Po odmoru so Jeseničanke povišale pritisk in pri KOŠevkah so se kopičile osebne napake. Ob jasnem vodstvu gostinj pa jim je nekoliko tudi poginila motivacija in članicam okoli kapetanke Patricije Struhar ni uspelo Jeseničankam zapreti poti do koša. Po štiridesetih minutah so se KOŠevke morale spoprijazniti z jasnim porazom 37:103 in se tolažiti z dejstvom, da so spet pridobile nove izkužne, iz katerih se lahko le učijo.

Patricia Struhar, Kapetanka KOŠa: Na žalost spet nismo bile dovolj pogumne. Močna obramba nasprotnic (pressing) nam je delala velike težave. Trenirati moramo naprej in odpravljati  naše šibkosti.

objavljeno v: članice ExtraLiga novice
2.ZL: Zmaga proti vodečemu na lestvici