18
nov 19

Extra Liga: Dvojni krog v tujini

Pretekli konec tedna so naša dekleta v Extra Ligi odigrala kar dve tekmi in to daleč od doma.

FSV Rijeka : KOŠ Celovec  65:52 (21:8, 36:20, 58:28)

V soboto so se KOŠevke v Rijeki soočale s članicam kluba FSV, ki velja kot favorit lige. Presenečene od surovega hrvaškega stila in od močnih nasprotnic so naše članice pričele tekmo pre zadržano. Manjkajoče delo na skoku, slaba obramba in zgrešeni meti v napadu so po trodesetih minutah privodili do vmesnega rezultata 58:28. V zadnji četrtini so se Celovčanke navsezadnje prilagodile hrvaškim kriterijem in z veliko zavzetostjo so prikazale še nekaj lepih potez in zadele nekaj košev. Tekmo pa so s končnim rezultatom 65:52 kljub temu zmagale hrvatice.

Pallacanestro Interclub Muggia : KOŠ Celovec  60:56 (15:9, 30:25, 43:47)

V nedeljo ob 11:00 pa so članice po menjavi dvorane in dežele stale na parketu v Muggiji. Proti italjanski gostujoči ekipi so KOŠevke hotele nujno zmagati. Na žalost pa so popolnoma zaspale prvo četrtino. Po spobudnih besedah glavnega trenerja Sliškovića pa jim he uspelo nekaj hitrih in uspešnih napadov. Z močno in kosekventno obrambo so Celovčanke šle v drugo polovico z samo petimi točkami zaostanka. Toda nasprotnice so z visokim izkupičkom metov hitro povedle na +13 točk. V zadnjih petnajstih minutah pa so KOŠevke točko za točko začele dohitevati gostiteljice in celo prevzele vodstvo. Žal pa je klop naših članic bila kratka. Potem, ko se je prejšnji dan poškodovala Leah Breschan, je tudi Alina Seher že v 11. minuti s poškodbo morala zapustiti igrišče. Sedaj pa je borbena tekma opazno izčrpala KOŠevke. Z visokoodstotnimi zadetki so italjanke tekmo spet obrnile v svojo prid in s končnim rezultatom 60:56 porazile naše članice.

Patricia Struahr, kapetanka: Čeprav smo izgubile obe tekmi, smo se veliko naučile za daljno sezono. Predvsem omembe vredna je ogorčen boj ekipe v drugi tekmi. Sedaj ne povešamo glav ampak se fokusiramo na naslednjo tekmo!

objavljeno v: članice ExtraLiga novice
CUP: Zmaga v prvem krogu