14
nov 16

ExtraLiga: Članice še vedno čakajo prvo zmago

Preteklo nedeljo so se naše članice odpravile v Domžale k ŽDK Ledita. V 4. Krogu ExtraLige so hotele končno osvojiti prvo zmago.

ŽKD Ledita : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  60:38 (13:12, 28:21, 48:30)

Skrajno motivirano so KOŠevke pričele tekmo in hitro vodile s 5:0. Toda igralke Ledite so z agresivno obrambo in dobrimi prodori, ki so jih KOŠevke lahko zaustavljale le s prekrški, pokazale, da hočejo na vso silo obrdžati točke doma. KOŠevke so se borile naprej in dve minuti pred koncem prve četrtine vodile z 11:7. Toda Domžalčanke so nadaljevali s svojim načinom igre in tik pred koncem četrtine prevzele vodstvo (13:12). Druga četrtina je potekala podobno. Sreča pa je bila bolj na strani domačink. Zaradi njihove močne obrambe so članice KOŠa izgubile nekaj obetavnih žog in Slovenke so si do odmora priborile vodstvo sedmih točk (28:21).

KOŠevke so se po odmoru še enkrat vrnile na parket, v upanju, da je zmaga še mogoča. Toda tekma se je nadaljevala podobno, kot v prvi polovici. Močna obramba domačink je Celovčankam naprej delala veliko težav. Hektične podaje in zgrešene mete so gostiteljice hladnokrvno izkoristile za lepe in uspešne akcije. KOŠevkam pa kljub borbi ni uspelo obrniti tekme. Po tretji četrtini se je glasil rezultat že 48:30 za Ledito. V zadnjem delu tekme so varovanke trenerja Dragana Sliškovića še enkrat mobilizirale vse moči. S hitrimi menjavami med direktno in consko obrambo so za kratek čas nekoliko zmedle nasprotnice in tako pridobile nekaj žog. Ob koncu pa je spet zmanjkalo moči. Članice ŽKD Ledite pa so to premoč izkoristile za dosti jasno zmago z 60:38.

Patricia Struhar, kapetanka KOŠa Celovec: Spet ni uspela prva zmaga. V prvi polovici smo igrale s srcem in smo ostale Slovenkam za petami. Na žalost pa nam je v drugi polovici spet zmanjkalo sape. Kljub temu se stopnjujemo iz tekme v tekmo. Če bomo tako nadaljevale, potem tudi na prvo zmago ne bo treba več dolgo čakati.

objavljeno v: članice ExtraLiga novice
POD14: Drugič nad 100 točk