11
dec 16

Extra Liga: Senzacija uspela!

Članice so kompletirale “KOŠevo soboto”. Z le sedmimi igralkami in na tujem jim je uspela prva zmaga v ExtraLigi.

KK Žiri : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  60:69 (21:19, 37:29, 51:52)

Z le sedmimi igralkami se je ekipa članic odpravila v Žire v Slovenijo. Barbara Honsig-Erlenburg, Tina Lumpert, Christiane Leeb in Lena Weißenbrunner so manjkale iz različnih razlogov in tudi trener Dragan Slišković jih ni mogel spremljati, saj je istočasno nadzoroval tekmo članov v Celovcu.

Namesto njega je tokrat prevzel taktirko trenerja Marcell Smolej. Članice so koncentrirano pričele tekmo in po petih minutah povedle s 4:10. Do konca prve četrtine so se gostiteljice spet približale na 19:21, KOŠevke pa so obdržale živce. Od druge četrtine naprej pa so KOŠevke zožile consko obrambo in nasprotnice spravile na rob obupa. Te so poskusile podobno, vendar so lahko Celovčanke ustavljale le s prekrški. Dosojene proste mete pa so KOŠevke hladnokrvno izkoristile. Z nepričakovanim vodstvom 29:37 so se odpravile v odmor.

Tudi po odmoru so članice Žir imele naprej težave s osebnimi napakami, kljub temu pa so se postopoma približevale in ob koncu četrtine skoraj izenačile (51:52). V zadnji četrtini so KOŠevke še enkrat zbrale vse moči.  Predvsem s pomočjo Nure Mahalbašić, ki je s 43imi točkami potrdila svojo uvrstitev med najbojše strelke v ligi, so naša dekleta kljub kratki klopi in na tujem obdržale živce in tekmo dobile s 60:69 in s tem zabeležile prvo zmago v ExtraLigi.

Patricia Struhar, kapetanka KOŠa: Končno prva zmaga. Čeprav smo se odpravile v Slovenijo z le sedmimi igralkami, smo igrale koncentrirano in z voljo do zmage. Ob koncu smo igrišče zasluženo zapustile kot zmagovalke.

objavljeno v: članice ExtraLiga novice
KOŠ tednik: Štiri zmage!