11
nov 19

Extra Liga: Prva zmaga!

V drugi tekmi Extra Lige se je v Celovec vrnil znani nasprotnik. Že v pripravah na letošnjo sezono je KOŠ nastopil proti ekipi ŠD Felix Zasavje in je tesno podlegel. Tokrat pa je uspela revanša.

KOŠ Celovec : ŠD Felix Zasavje  66:60 (13:20, 30:30, 49:49)

KOŠeve članice so pričele tekmo pre pasivno. Pre malo zagriženosti in manjkajoča pomoč v obrambi ter močne krilne igralke slovenk so KOŠevkam delale težave. Ob koncu prve četrtine je semafor kazal 13:20. V drugi četrtini so se Celovčanke priborile nazaj in se točko za točko pribljižale. Dobra timska obramba in nekatere ukradene žoge so privodile do nekaj hitrih košev. Razvil se je izenačen dvoboj enakopravnih nasprotnikov. Začetek zadnje četrtine je tekma pri 53:53 bila spet izenačena preden so Korošice dokazale močno voljo do zmage in se nekoliko oddaljile. Prisrčno so KOŠevke branile naskok preko zadnjih stiri minut in tako zasluženo osvojile prvo zmago v Extra Ligi. Končni rezultat se je glasil 66:60 za KOŠ.

Patricia Struhar, kapetanka: Pričakovana trda in tesna tekma. Na žalost smo v obrambi bile pre pasivne. Z borbeno tekmo pa smo se priborile nazaj in osvojile prvo zasluženo zmago v Extra Ligi. Bravo dekleta!

objavljeno v: članice ExtraLiga novice
#recap: Dve prepričljivi zmagi!