01
feb 20

EL: Last-minute prihod in zmaga

V petek so članice spet nastopile v Extra Ligi, tokrat na tujem proti ŠD Felix Zasavje. Po poznem prihodu in povprečnih treh četrtinah pa so Celovčanke s fulminantno končno četrtino preobrnile tekmo v svojo prid.

ŠD Felix Zasavje : KOŠ Celovec  61:64 (14:10, 33:25, 52:41)

Večer se sploh ni začel po volji KOŠevk. Po več kot enournem zastoju na avtocesti so šele k oficialnim začetkom tekme prispele v dvorano v Trbovljah.  Tako jim je ostalo le 10 minut za ogrevanje preden se je že začela tekma. V prvih treh četrtinah so atletsko močne Slovenke vedno spet prišle do dobrih priložnosti, katere so visokoodstotno izkoristile tudi od trojke. Celovčanke so vedno spet obisale v blokadah nasprotnic in veliko krat favlirale šele ob metu kar je Zasavčanke obdarilo z dodatnimi prostimi meti. Po treh četrtinah je semafor kazal 52:41 za gostiteljice. V zadnjih desetih minutah pa so KOŠevke prižgale turbo in se razigrali. Z dobrim izkupičkom metov in neizprosno obrambo so točko za točko skrajšale zaostanek. Hitri prodori in dve uspešni trojki sta tekmo dokončno obrnile v prid Korošic. Z dobrimi živci na prostih metih pa je so Celovčanke tesno zmago spravile na suhe. Končni rezultat se je glasil 61:64 za KOŠ Celovec in s tem so članice „večno statistiko“ med ŠD Felix in KOŠem prestavile na 3:2 zmagi.

Patricia Struhar, kapetanka: Končno zmaga po kateri smo dolgo hrepenele. V prvih treh četrtinah so se vedno spe vtihotapile napake, katere so nasprotnice hladnokrvno izkoristile. V zadnji četrtini pa nam je z dobro obrambo in visokim izkupičkom metov uspelo tekmo obrniti v našo prid. Po številnih ozkih porazih nam ta zmaga še posebno príja in je važna tudi za našo samozavest za naslednje tekme.

objavljeno v: članice ExtraLiga novice
2ZL: Dobra igra ni bila nagrajena