KOŠ Celovec Basketball
12
jun 21

EL: Kvalifikacija za Final4

Prvi turnir Extra Lige, katera je zaradi Covid-19 močno skrajšana, so naše članice  zaključile z eno zmago in enim porazem. S precej kratko klop in zmlajšano ekipo so se v soboto naše članice odpravile na pot v Šmarje pri Jelšah, kjer se je odvijal turnir za kvalifikacijo za final4 Extra Lige.

Prvo tekmo proti Felix Zasavje so naša dekleta začele zelo motivirane in so se lahko v prvi polovici priigrali prednost z 42:23. Posebno bleščala pa je v prvih dveh četrtinah Alina Seher, katera je zadela 8 trojk in s tem dala več kot polovico vseh točk prve polovice.

Po pavzi so bile naše članice v tretji četrtini popuščali v obrambi in s tem igro naredile nepotrebno tesno. Volja do zmage pa ni bila za spregledati in tako so naše članice odločili igro zase.

KOŠ Celovec : Felix Zasavje 64:55 (24:13, 42:23, 41:52)

V drugi tekmi proti Jelša Šmarje so dekleta čutile majhno rotacijo. Od vsega začetka so bile en korak prepočasi in v obrambi so imele težave s Pick and Roll igro nasprotnic. Tekma je bila od začetka jasna zadeva, kar se tudi vidi v rezultatu.

KK Jelša Šmarje : KOŠ Celovec 81:37 (26:17, 41:26, 60:33)

Lena Weißenbrunner, igralka: Brez treh pomembnih igralk se nismo veliko pričakovale. Tem večja pa je veselje nad zmago in kvalifikacijo za final4 turnir!

objavljeno v: članice ExtraLiga Neuigkeiten
EL: Četrto mesto Extra-Lige