feb 20

EL: Jasni poraz proti KK Jelša

V soboto 22.02.2020 so naše članice nastopile proti vodečemu na lestvici KK Jelša. S ponovno okrnjeno postavo pa za KOŠevke ni bilo veliko možnosti.

KOŠ Celovec : KK Jelša  38:75 (19:16, 26:41, 32:54)

S ponovno kratko klopjo so KOŠeve članice prvih 15 minut lahko držale korak. S hitrim gibanjem žoge v napadu, hitrimi prodori in izvrstno obrambo je tekma ostala izenačena. Kratko pred pavzo pa je pri Celovčankah padla koncentracija, kar so igralke KK Jelša spretno izkoristile. V drugem polčasu pa KOŠevke, kot že v tekmah poprej, niso mogle priklicati svoje forme. Zaradi kratke klopi in majhne rotacije je koncentracija v napadu in obrambi propadla. Nepotrebne izgubljene žoge Celovčank in hitra tekma Slovenk pa so konec koncev privodile do jasnega poraza s končnim rezultatom 38:75.

Patricia Struhar, kapetanka: Nažalost nam ni uspelo hitrost in živahnost prinesti tudi v drugo polovico. Številne napake pri podajah so Slovenkam omogočile lahke točke. S to kratko klopjo v Extra Ligi ni možno držati korak z močnimi ekipami.

objavljeno v: članice ExtraLiga novice
#recap: Dva poraza in buzzer beater