17
mar 18

DRL: Zmaga pri derbiju!

Po nepotrebnem porazu proti Mattersburgu so naše članice nujno hotele osvojiti zmago. V soboto dopoldan so se doma pri derbiju soočale s članicami BBCja.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BBC Wolfsberg  40:38 (11:10, 23:19, 36:38)

Predvsem z močno obrambo so naša dekleta hotela premagati nasprotnice. Motivirano in točno so Celovčanke pričele drugi derbi sezone. Z močno obrambo preko celotnega igrišča so igralke iz Labotske doline vedno spet prisilile do slabih podaj. Na žalost KOŠevke številne hitre prodore niso mogle uspešno zaključiti, vendar so si do polčasa priigrale vodstvo 23:19.

Proti conski obrambi so Celovčanke tudi na ta dan imele težave. Tako so v tretji četrtini imele „totalni izpad” in naredile samo 3 točke. Igralke BBCja so šle v zadnjo četrtino z naskokom dveh točk. V zadnjih desetih minutah pa so KOŠevke spet zadevale visoko odstotno. Prikazale so kaj znajo in tekmo tesno vendar zasluženo odločile zase 40:38.

Patricia Struhar, kapetanka: Z dobro obrambo smo danes zasluženo šle iz igrišča kot zmagovalke. Napad moramo še izboljšati, s to tekmo pa smo lahko zadovoljne in veselimo se, da smo spet zmagale.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice
2.ZL: Nič za slabe živce