22
nov 19

CUP: Zmaga v prvem krogu

V petek, 22. 11., je za KOŠ Celovec potekala prva tekma letošnjega Basketball Austria Cupa. Na domačih tleh so Celovčani srečali ekipo Union Deutsch Wagram Alligators.

KOŠ Celovec : Union Deutsch Wagram Alligators 86:64 (26:12, 38:26, 71:38)

Ob začetku je bila tekma izenačena. KOŠ Celovec je zadel prvi, nato je večkrat prišlo do izenačenja. V sledečih minutah pa je Aleš Primc zadel tri trojke in tako si je KOŠ do šeste minute pridelal prednost sedmih točk (17:10). Do konca prve četrtine so Celovčani igrali aktivno in motivirano ter povišali na +14 – 26:12. V nadaljevanju so tudi mladi igralci KOŠa dobili možnost, da pokažejo, kaj znajo. Pri obeh ekipah je prišlo do slabih podaj in zgrešenih metov. Po petih minutah so se gostje iz Deutsch-Wagrama lahko približali, drugo četrtino so celo odločili zase. Varovanci trenerja Pučka pa so do pavze kljub temu obdržali vodstvo dvanajstih točk – 38:26.

Z dvema trojkama Cvetkovića in Huberja je KOŠ Celovec šel v drugi polčas, UDW Alligators pa so slabo začeli. Prvih pet minut so gostje ostali brez zadetka, domačini pa so tako lahko povišali vodstvo na +30 (56:26). Po desetih minutah pa so ga še povišali na +33 – 71:38. V zadnjem delu tekme je koncentracija slovenskih košarkarjev popustila in prišlo je do številnih izgubljenih žog. Alligatorsi pa so zadevali bolje in se tri minute pred koncem približali na 21 točk. Končni rezultat se je glasil 86:64 za KOŠ Celovec, z zmago pa je ekipa napredovala v naslednji krog Basketball Austria Cupa.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠ: Našo dolžnost smo izpolnili, vseeno pa je bilo preveč napak. Hočemo in moramo nadaljevati v to smer.

Stefan Hribar, športni vodja KOŠ: Bila je lepa tekma za gledalce in dobro je bilo, da so mladi dobili toliko minut. Takšna zmaga v pokalu je vedno super, ker v naslednjem krogu srečaš ekipo iz prve lige.

Lukas Hofer, igralec UDW: Čestitam KOŠu, dobro so igrali. Če hočemo zmagati tekmo, je treba nastopiti drugače. Vseeno kateri dan je, ob kateri uri in kako dolgo smo se vozili, priti moramo do nasprotnika in dobro nastopiti. Ne smemo zaspati prvo polovico in že sploh ne smemo začeti tretjo četrtino tako kot smo jo danes.

2ZL: Poraz po podaljšku