KOŠ Celovec Basketball
13
nov 20

Cup: Poraz v pokalu

Po dvotedenski pavzi zaradi novih ukrepov proti razširitvi koronavirusa se je članska ekipa KOŠ Celovec v petek, 13. 11., odpeljala na Gradiščansko, kjer je v drugem krogu avstrijskega košarkarskega pokala srečala ekipo Güssing/Jennersdorf Blackbirds.

Güssing/Jennersdorf Blackbirds : KOŠ Celovec 84:57 (26:12, 53:28, 68:41)

Prvi zadetek tekme so si priborili igralci KOŠ Celovec, a hitro je sledil preobrat. S hitrimi akcijami in sigurnimi zadetki je ekipa Güssing/Jennersdorf Blackbirds v šestih minutah pridobila prednost desetih točk in jo do konca prve četrtine še povišala – 26:12. Pri Celovčanih je bilo močno opazno, da jim manjka nekaj treningov. Njihova nesigurnost in pomanjkanje koncentracije tako v napadu kot tudi v obrambi sta privedla do tega, da je nasprotnik prišel do lahkih metov. S petimi trojkami v drugi četrtini so Blackbirdsi do pavze povišali na +25 – 53:28.

Drugo polovico je KOŠ Celovec začel bolj energično in z dobro timsko igro preprečil, da se je nasprotnik naprej oddaljil. Močna obramba na obeh straneh je privedla do tega, da je obema ekipama v šestih minutah uspelo pridobiti le štiri točke. V nadaljnih minutah so Gradiščani svojo prednost malenkostno nadgradili – 68:41. Zadnji del tekme so slovenski košarkarji začeli z uspešnejšo obrambo in se začasno približali na 21 točk, vendar je nasprotnik v nadaljevanju napake Celovčanov takoj kaznoval. Proti premoči ekipe Güssing/Jennersdorf Blackbirds igralci KOŠa tokrat niso našli recepta. Trener Andrej Božič je tudi najmlajšim KOŠevcem dal možnost, da v igri nabirajo pomembne izkušnje. Končni rezultat se je glasil 84:57 za Güssing/Jennersdorf Blackbirds, ki s to zmago nadaljuje v četrtfinale pokala.

Marin Slišković, igralec KOŠ: Po 15. dneh brez treninga je bilo težko, ponovno ujeti ritem iz preteklih tekem. Poskusiti moramo hitro najti našo linijo, da bomo lahko spet uspešni. Čestitamo Jennersdorfu!

Tim Huber, igralec KOŠ: Poznalo se nam je, da smo imeli daljšo pavzo zaradi korone, zato bo v naslednjem tednu treba trdo delati. Dobro je, da so danes najmlajši igralci lahko nabirali izkušnje.

BDSL: Jasni poraz proti ekipi Vienna United