02
nov 17

CUP: Neogrožena zmaga proti BBC Nord

Včeraj so se KOŠevci v prvem krogu ABL CUPa pomerili z moštvom BBC Nord Dragonz iz Gradiščanske deželne lige. KOŠevci neznane ekipe niso hoteli podcenjevati, vendar so veljali kot jasni favorit in to vlogo so tudi izpolnili.

BBC Nord Dragonz : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  43:72 (13:23, 28:35, 38:51)

Tekma se je na obeh straneh začela nervozno in brez koordinacije, saj se ekipi nista poznali in sta se morali najprej navaditi na stil nasprotnika. Proti sredini četrtine so se KOŠevci vendar ujeli in hitro šli v vodstvo. Tako se je trener Slišković že zgodaj odločil dati tudi mladim važne minute na igrišču in je v deveti minuti zamenjal Volkana Özdemira za Julijana Lipuša (16 let). Po desetih minutah je semafor kazal 13:23 za Celovčane. V nadaljnem razpletu tekme so se domačini BBCja hrabro borili in se KOŠevcem lahko dosti pribljižali. Saj sta KOŠu z Janom Razdevškom in Christianom Erschenom tokrat tudi manjkala dva ključna igralca. Do polčasa so gostitelji naskok KOŠa zmanjšali na sedem točk (28:35).

Po pavzi so KOŠevci spet našli svoj ritem in odigrali odlično obrambo. Igralcem BBCja v tej fazi skoraj ni bilo možno prodreti do koša. Od petih prodorov pod tablo je za BBC bil le eden uspešen, tako da so morali začeti metati od daleč zunaj. Vendar tudi izkupiček teh metov je bil samo povprečen medtem, ko so KOŠevci tudi v napadu bili uspešnejši. Predvsem kapetan Andi Smrtnik (19 PTS) in Marin Slišković (17 PTS) sta ta večer poskrbela za ofenzivo. Po tridesetih minutah se je rezultat glasil 38:51 za KOŠ. Tudi v zadnji četrtini so KOŠevci nasprotniku naprej uspešno zapirali pot do koša. V 36. minuti je ob jasnem vodstvu (41:65) trener Dragan Slišković spet poslal v tekmo Julijana Lipuša (16 let) ter najmlajšega KOŠevca v prvi ekipi Samuela Seherja (13 let), ki je prvič stopil na veliki košarkarski parket. Julian Lipuš se je z enim skokom in dvema uspešnima prostima metoma lahko celo vpisal v statistiko. BBC Nord pa je v zadnji četrtini lahko naredil le še 5 točk in tekma se je z rezultatom 43:72 končala jasno v prid KOŠevcem, ki s tem napredujejo v naslednji krog CUPa, ki bo 01.12. S komu se bodo KOŠevci morali meriti pa bo prihodnji teden odločil žreb.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠ: Opazilo se je, da sta nam manjkala 2 važna igralca. Vseeno smo šli samozavestno v igro, do polovice pa nismo našli v našo dobro formo od prejšnje tekme. Šele v drugi polovici smo nasprotniku pokazali, da smo zasluženo v vlogi favorita. Čestitke mlademu Julijanu za prve točke!

Dragan Slišković, trener KOŠ: V prvem polčasu smo igali dobro, vendar se nismo mogli oddaljiti. V drugi polovici pa smo odigrali močno obrambo in soliden napad. Čestitam ekipi iz deželne lige, ki je predvsem v prvem polčasu pokazala svoje znanje.

MU16: Prva tekma, prva zmaga