19
dec 19

CUP: KOŠ izpadel iz tekmovanja

V sredo, 18. 12., je v športni dvorani Št. Peter potekala pokalna tekma članov KOŠ Celovec proti Dornbirn Lions. Ekipa, ki odnese zmago te tekme, nadaljuje v četrtfinale avstrijskega košarkaškega pokala. Dornbirnčani so prišli v Celovec s poslabšano ekipo, s tem je šanza za zmago KOŠa narasla.

KOŠ Celovec : Raiffeisen Dornbirn Lions 82:94 (34:33, 51:56, 68:76)

Gostje so pričeli zelo močno, vendar jim je KOŠ Celovec ostal za petami. V peti minuti so Celovčani dosegli izenačenje (12:12) in v nadaljevanju celo prevzeli vodstvo, tri minute pred koncem prve četrtine celo vodili z 22:16. Ob koncu četrtine pa se je rezultat glasil le še 34:33. V drugi četrtini je imel Dornbirn boljši začetek, Lionsi so povedli, vendar so jim domačini bili enakovredni in v peti minuti zopet prevzeli vodstvo (44:42). Izkušenost Predarlčanov je prevladala in tako so šli KOŠevci z zaostankom petih točk v odmor – 51:56.

Po odmoru je tekma ostala izenačena, Dornbirn Lions so dolgo obdržali svojih šest točk prednosti. Obe ekipi sta dali fokus na obrambo, zato pa je večkrat zmanjkalo moči v napadu. Ob koncu četrtine se je rezultat glasil 68:76. V zadnjem delu tekme KOŠ Celovec hitrih napadov Dornbirnčanov ni mogel zadržati, sami pa so slabo zadevali. Tako so gostje zlahka povišali svojo prednost ter zmago odnesli na Predarlsko. Končni rezultat se je glasil 82:94 za Dornbirn Lions, ki s to zmago nadaljujejo v četrtfinale pokala, kjer nanje čaka ekipa iz prve avstrijske košarkarske lige.

Toman Feinig, igralec KOŠ: Nerazveseljiv poraz proti poslabšanim Dornbirnčanom. Pričakovali smo si več, a če igramo tako, ne moremo zmagati.

Tim Huber, igralec KOŠ: V napadu smo začeli dobro. Problem je bila obramba, ki nam je padla na glavo, ko smo nehali zadevati. Če dobimo 94 točk od ekipe, ki ima pravzaprav samo šest igralcev in ki se je vozila deset ur z vlakom, je to premalo. To si ne moremo dovolit!

Sebastian Gmeiner, igralec Lions: Dosegli smo zasluženo zmago s polovično ekipo in štirimi U19-igralci. Zelo sem ponosen na skupino!

Ivica Dodig, igralec Lions: Zaradi poslabšane ekipe si danes nismo veliko pričakovali. Na začetku smo igrali slabo obrambo in dobili veliko metov iz daljave, a konec koncev smo tekmo lahko le odločili zase.

#recap: Dve zmagi proti Wolfsbergu