21
jan 17

CUP: Atraktivna tekma proti prvoligašu

V osmini finala pokalnega tekmovanja je ekipa KOŠa doma gostila Swanse iz Gmundna, ki trenutno zasedajo drugo mesto v 1. Zvezni ligi. Kljub jasni razredni razliki, pa so KOŠevci v prvi polovici lahko držali korak in so se tudi ob jasnem vodstvu Swansev borili do zadnje sekunde.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec: Swans Gmunden  58:91 (8:15, 29:37, 41:69)

Ker je bila šentpetrska dvorana pred tem zasedena, se je pokalna tekma proti prvoligašu iz Gmundna pričela šele ob 20.30 uri. Vsi so od vsega začetka upravičeno pričakovali jasno prednost gostov, vendar so KOŠevci v prvi polovici pozitivno presenetili.  Ob začetku igre so gostje povedli, KOŠevcem pa je s trojko Christiana Erschena uspelo za kratek hip celo prevzeti vodstvo. V četrti minuti so še enkrat izenačili na 5:5. V nadaljevanju pa so Swansi prevzeli vodstvo, čeprav so jih KOŠevci z močno obrambo dobro motili pri njihovih napadih in je ostal po uvodni četrtini rezultat še dokaj nizek (8:15).

Tudi druga četrtina se je za Celovčane pričela dobro, saj so se v drugi minuti približali na le eno samo točko (14:15). Nato pa so Swansi pospešili tempo in vmesni del te četrtine dobili z 20:6 ter tako pobegnili na 21:35. V zaključku četrtine pa se je KOŠevcem le še uspelo nekoliko približati in rezultat ob odmoru se je glasil “samo” 29:37.

Majhno število zvestih navijačev, ki je v petek pozno zvečer našlo pot v športno dvorano, se je veselilo nepričakovano atraktive in do pavze dokaj izenačene tekme. Potem pa so Gmundnarji dokazali, da niso le naključno na drugem mestu prve lige. S štirimi trojkami in lepimi akcijami so začeli razoroževati KOŠevce, ki pa so se kljub temu naprej borili z vso vnemo. Po tretji četrtini pa se je rezultat kljub temu glasil že 41:69.

Za KOŠevce pa rezultat na semaforju kot vedno ni bil vzrok, da bi se vdali. Borili so se do zadnje sekunde. Tokrat so predvsem izstopali Christian Erschen z dvema trojkama in sedmimi skoki, Žiga Erčulj, ki je dosegel  16 točk in nadpovprečno razpoloženi Vjeran Soldo, ki je s 100% izkupičkom na trojki in prostim metom ter s sedmimi dvojkami nabral 20 točk. Tako mu je celo Enis Murati, ki je nabral 19 točk, moral kloniti in prepustiti krono top scorerja tekme. Ob koncu pa so Swansi še enkrat prikazali razredno razliko, povišali naskok na končnih 33 točk in tekmo jasno dobili z 58:91.

V pokalu pa so presenetili Mistelbach Mustangi, ki so v skrajno napeti tekmi porazili prvoligaša Traiskirchen Lions z 82:80 in tako napredovali v četrtino finala. Tudi Mattersburg je Pantherse iz Fürstenfelda dražil do zadnjih minut, konec koncev pa so Gradiščanci podlegli s 63:66.

Stefan Hriar, športni vodja KOŠa: Seveda moramo prizanti nadmoč nasprotnika. V prvi polovici smo še dobro držali korak, po pavzi pa so Gmundnarji prikazali njihovo znanje in naše moči so poginile.

Simon Pasterk, igralec KOŠa: Bila je lepa izkušnja igrati proti prvoligašu. Tekma je bila zelo borbena. Zadovoljni smo.

Tino Klette, kapetan Swansev: V prvi polovici nismo našli v tekmo in igrali smo pre lahkomiselno. V drugi polovici pa smo dokazali razredno razliko in izboljšali rezultat.

Markus Pinezich, asistentni trener Swansev: Opravili smo obvezno nalogo. Zdaj pa fokus velja derbijo v nedeljo.

2.ZL: Članice premagale DBBC