01
dec 17

CUP: Atraktivna tekma proti favoritu

V osmini finala košarkarskega pokala se je KOŠeva članska ekipa danes pomerila z ekipo BK Klosterneuburg Dukes. Torej težek žreb, katerega se KOŠevci vendar niso bali.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BK Klosterneuburg Dukes  65:93 (19:20, 37:55, 51:74)

KOŠevci so tekmo začeli koncentrirano in v tretji minuti šli v vodstvo (5:4). Šele v sedmi minuti so Dukesi lahko izenačili (7:7). Do konca četrtine pa je prvoligaš z 19:20  šel v vodstvo. Tudi druga četrtina je bila izenačena. Obe ekipi sta odigrali atraktivno tekmo. Dukesi pa so se, pred vsem od trojke, izkazali kot boljši strelci in so si do odmora priigrali ugodno vodstvo 18ih točk (37:55).

V tretji četrtini so Dukesi pospešili tekmo in povišali vodstvo. KOŠevci so občasno igrali nekoncentrirano kar je privedlo do nekaterih izgubljenih žog in drugih napak. Gostje iz Nižje Avstrije so z vodstvom 23ih točk šli v zadnjo četrtino tekme. Celovčani niso obupali in trener Slišković je dal tudi najmlajšim priložnost, da se izkažejo. Z vsemi močmi so KOŠevci skušali izboljšati rezultat. Konec koncev pa se je razredna razlika le odražala tudi v rezultatu. KLosterneuburg je s 65:93 odnesel zasluženo zmago.

V nedeljo, 3. decembra sledi naslednja tekma na domačih tleh. Ob 17:00 uri bodo KOŠevci v športni dvorani Šentpeter gostili moštvo BBU Salzburg. Športni vodja Štefan Hribar obeta težko tekmo, vendar naznanja nujno zmago, če hoče KOŠ doseči play off.

Dragan Slišković, trener KOŠa: Po navadi nisi zadovoljen, če izgubiš tekmo. Danes pa smo lahko večji del zadovoljni. Odločilna je bila fizična premoč Klosterneuburga.

Vjeran Soldo, igralec KOŠa: Borili smo se, bila je čvrsta tekma, Klosterneuburg pa je zasluženo zmagal. Mi se moramo zdaj koncentrirati na tekme v drugi ligi.

Ante Perica, trener Dukes: Ob začetku smo imeli težave in KOŠ je v tej fazi odigral odlično. Ob koncu pa smo lahko pospešili in osvojili zmago.

Edin Bavćić, igralec Dukes: Tekma je bila preizkušnja za naše fante. Mladi so dobili več minut kot po navadi. Bila pa je obvezna zmaga. Zdaj čakamo na naslednji krog pokala.

2.ZL: Obvezna zmaga uspela