13
mar 17

Članice: Močan nastop proti UBI

Močan nastop proti UBI Graz so kljub porazu v nedeljo prikazale članice KOŠa. Štajerke so namreč nastopile v isti zasedbi kot v 1. Zvezni ligi. KOŠevke pa se niso pustile prestrašiti in so jim delale teževe kjerkoli je bilo možno.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : UBI Graz  47:71 (12:18, 26:40, 34:56)

Pod geslom „danes nimamo ničesar zgubiti“, so KOŠevke tekmo pričele kar s številnimi lepimi akcijami. Obačasno so z 10:6 celo prevzele vodsto, preden so Štajerke izvedle protinapad. Po desetih minutah se je rezultat glasil 12:18.

V drugi četrtini so se KOŠevke prisrčno borile naprej. V napadu je hitra rotacija žoge KOŠevkam vedno spet omogočila mete ali prodore do koša. Ekipa UBI Graz pa je predvsem ob začetku četrtine zadevala visokoodstotno in se do pavze oddaljila na 26:40.

V tretji četrtini je trener Dragan Slišković spremenil obrambo na consko-obrambo, ker so že tri igralke prve peterke (Rauter, Seher, Struhar) bile obremenjene s številnimi osebnimi napakami in, ker je conska-obramba KOŠevk že dostikrat presenetila nasprotnice. V napadu so podaje bile naprej dobre in KOŠevke so tudi izkoristile svoje možnosti. Igralke iz Gradca pa so naprej bile bolj rutinirane in rezulatat povišale na 37:56.

V zaključni četrtini so KOŠevke še enkrat odigrale močno, vendar so jim proti koncu pošle moči, zaradi česar jim zaključki niso več uspevali tako dobro. Za primeren zaključek tekme pa je poskrbela Youngstar KOŠeve ekipe Alina Seher, ki je s sireno zadela tako imenovano Buzzer-Beater trojko. Tako so bile članice kljub končnemu porazu s 47:71 zelo zadovoljne s tekmo proti močnimi nasprotnicami.

Patricia Struhar, kapetanka: Danes smo prikazale zelo dobro tekmo. Do konca smo se borile in odigrale odlično košarko proti prvoligaški zasedbi iz Gradca.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice