09
feb 19

BL2: Zapravljena zmaga

V nedeljo popoldan so naše članice nastopile proti ekipi TI Eagles iz Tirolske, pri kateri so se hotele revaširati za poraz preteklega novembra. V drugem polčasu pa so jim Tirolčanke prekrižale načrte.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : TI Eagles  45:48 (8:7, 25:18, 37:33)

KOŠevke so potrebovale zelo dolgo, preden so našle v tekmo, vendar tudi nasprotnicami ni šlo bolje. Prva četrtina se je končala z nespektakularnim rezultatom 8:7. V drugi četrtini se je pa celovčankam odprl vozel in do pavze so si lahko priigrale vodstvo sedmih točk (25:18). Tako daleč vse dobro, potem pa so Tirolčanke menjale na consko obrambo in s tem pri KOŠevkah zadele bolečo točko. Na enkrat ni šlo več nič. Do konca tretje četrtine so naša dekleta še lahko obdržala vodstvo (37:33), potem pa so jim poginile moči. Conske obrambe niso mogle prodreti, meti iz distance pa niso našli cilja. Tudi skoke KOŠevkam ni uspelo pobrati in tako so v zadnji četrtini zapravile zmago, katero je ekipa TI Eagles s končnim rezultatom 45:48 odnesla na Tirolsko.

Kathrin Falgenhauer, igralka: Zelo škoda. Zapravile smo tekmo, ki bi jo lahko brez težav zmagale. Danes ekipa enostavno ni funkcijonirala.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice
2.ZL: Stvar močnih živcev