08
apr 19

BL2: Prva zmaga v spodnjem playoffu

Po seriji porazov, zaradi katere so zamudile zgornji playoff, so KOŠevke v spodnjem playoffu končno spet lahko osvojile zmago.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BK Mattersburg Rocks  68:45 (19:10, 29:23, 47:33)

V prvi tekmi spodnjega playoffa so KOŠevke naletele na Mattersburg. Zaradi intenzivnih priprav na zadnje tekme sezone so Celovčanke pričele rutinirano in odločno. S številnimi hitrimi prodori, močno obrambo in hitrimi napadi so Korošice v prvi četrtini povozile nasprotnice z 19:10. Na žalost v drugi četrtini ni več tako dobro uspevalo. Številne izgubljene žoge, šibka obramba in zapravljeni meti so igralkam Mattersburga omogočile, da so se do polčasa približale na 6 točk. Podobno se je pričela tudi tretja četrtina, ki je ponovno bila zaznamovana s številnimi izgubljenimi žogami. V zadnjih petnajstih minutah pa so se KOŠevke spet pobrale in odigrale dobro, hitro košarko. Predvsem točke iz hitrih prodorov so ob koncu privodile do zaslužene prve zmage v spodnjem playoffu. Končni rezultat se je glasil 68:45.

Patricia Struhar, kapetanka: Po dolgem času končno spet ena zmaga. Predvsem na polaganjih pa moramo še naprej delati, da jih bomo zadele tudi pod pritiskom. Pohvala danes velja Alini Seher in Katrhin Falgenhauer, ki sta bistveno prispevali k zmagi.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice
ÖMS MU16: Visok poraz v četrtfinalu