02
maj 19

BL2: Članice zmagale spodnji playoff

KOŠeve članice so, potem ko za uvrstitev v zgornji playoff ni zadostovalo, hotele zmagati spodnji playoff in tudi zadnjo tekmo sezone.

BK Mattersburg Rocks : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  42:67 (11:12, 25:30, 35:51)

Po dolgi vožnji so Celovčanke pričele obotavljivo. Počasna obramba in zaspan napad sta do polčasa presenetljivo privodila do tesnega naskoka petih točk.  V drugem polčasu pa se je slika popolnoma spremenila. Hitri protinapadi, številne pridobljene žoge in močan nastop na skoku so nedvomljivo kazali, kdo bo šel od igrišča kot zmagovalec. Gostiteljice iz Mattersburga niso imele veliko zoperstaviti motiviranim in močnim Korošicam. Ob koncu zadnje tekme sezone je semafor na Gradiščanskem kazal 42:67 za KOŠ Celovec.

S tem se je za članice končala dolga sezona. Potem ko jim uvrstitev v zgornji playoff tesno ni uspela, so suvereno zmagale spodnji playoff. Zdaj se prične posezona v kateri fokus leži že na naslednji igralni dobi 2019/20.

Patricia Struhar, kapetanka: Zelo sem vesela in ponosna na mojo ekipo, da smo lahko zmagale spodnji playoff. Zdaj se veselimo zadnjih treningov in zasluženega odmora.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice
#recap – 50:50