okt 20

BDSL: Debut v Superligi

Članice KOŠ-a so v Klosterneuburgu odigrale prvo tekmo v prvi zvezni ligi.

BK Raiffeisen Duchess : KOŠ Celovec 83:48 (48:10)

Proti favoritu Klosterneuburg so se naše članice hotele prezentirati korajžno. V prvi polovici pa je mlada ekipa pokazala preveč strahu do močnejših nasprotnic. Zaradi slabe komunikacije in rotacije v obrambi so članice že od začetka naprej zaostajale. Po dveh četrtinah so Klosterneuburg Dutchess vodile z 48:10. Kljub visokemu zaostanku so se članice pogumno borile naprej. Z boljšo obrambo ter več zadetkov so drugo polovico celo zase odločile. (38:35) Čeprav so tekmo jasno zgubile, se vidi, da je ekipa od pripravnega tunirja napredovala. Končni rezultat: 83:48 (48:10)

Zahvaljujemo se pri HeriK EDV Inh. Ing. Heribert Kuess za nove ogrevalne majce za ekipo.

Patricia Struhar, Kapetanka: V naslednjih treningih moramo predvsem poboljšati obrambo, z dosežkom v drugem polčasu sem pa zadovoljna.

Dragan Sliskovic, trener: Jasna tekma proti zmagovalkam pokala. Da lahko držimo korak s takimi ekipami, je treba turnoverje reducirati in delati na skoku.

objavljeno v: 1. Zvezna Liga članice Neuigkeiten
DL: Prva tekma, prva zmaga!