KOŠ Celovec Basketball
06
dec 20

BDSL: Članice skoraj pred prvo zmago sezone

V soboto so nasprotnice iz Linza kot tudi naša dekleta igrale za prvo zmago. Temu primerno tesno je bil tudi rezultat.

KOŠ Celovec : DBB LZ OÖ 56:64 (31:39)

Obe ekipi so so tekmo začele zelo motivirane. Naše članice so vedle, da so nasprotnice iz Zgornje Avstrije zelo močne na offensivnem skoku, zato so konsekventno zapirale. To je prispelo do tega, da so nasprotnice samo redko dobile drugo možnost v napadu. S hitrimi proti napadi so lahko članice prvi četrtino zakjlučile s 16:13. Podobna slika se je kazala tudi v drugi četrtini. Nasprotnice so igrale zelo pametno proti obrambi naših članic in so vedno spet našle ključno igralko Marlies Kolin, ki je napad zanesljivo zaključila s košem. Nažalost se je pred polovičnim odmorom pojavilo veliko napak Celovčank, in tako so si nasprotnice lahko pridobile prednost.

V drugi polovici so morale članice dati še enkrat vse od sebe. Z močno obrambo in dobro timsko igro, so se približale nasprotnicam. Na koncu je prišlo do nepotrebnih napak KOŠa, ki so jih nasprotnice seveda izkoristile in tako zmagale z 64:56.

Pati Struhar, kapetanka: Čestitam naspotni ekipi za zmago. Seveda smo razočarane da smo zgubile. Kljub temu smo lahko zadovoljne s tekmo. Dosegle smo osebni cilj.

objavljeno v: novice
2ZL: Poraz na Gradiščanskem