KOŠ Celovec Basketball
20
mar 21

2ZL: Zmaga po podaljšku

V soboto, 20. 3., je članska ekipa KOŠ Celovec na tujih tleh proti UDW Alligators odigrala zadnjo tekmo rednega dela prvenstva. Za pričakovati je bila napeta tekma, saj je KOŠ, pri katerem sta se na teren tokrat vrnila Huber in Gspandl, redni del prvenstva želel zaključiti z zmago, Alligatorsi pa so se še borili za mesto v playoffu.

UDW Alligators : KOŠ Celovec 93:95 (17:13, 40:30, 52:56; 81:81)

Ob začetku tekme sta obe ekipi imeli težave pri zakljukčih, šele po dveh minutah je domačinom uspel prvi zadetek. Temu je takoj sledilo izenačenje, v nadaljevanju pa je ekipa UDW Alligators zadevala bolje in uspešno povišala svoje vodstvo. Do konca prve četrtine se je KOŠ Celovec s trojkama Heina in Smrtnika zopet približal na štiri točke – 17:13. Igralci ekipe UDW Alligators, ki se z zmago proti KOŠu še lahko uvrstijo v playoff, so z močno obrambo nekaj časa uspešno zaustavili Celovčane. Ti so se po štirih minutah ponovno približali na tri točke, nato pa so domačini s sigurnimi meti iz daljave svoje vodstvo le še povišali na 40:30.

Drugo polovico tekme je ekipa KOŠ Celovec pričela s trojko kapetana Smrtnika in v nadaljevanju igrala z višjo hitrostjo in s polno energijo. Celovčani so se približevali nasprotniku iz Deutsch-Wagrama, ki je celih pet minut ostal brez zadetka, in si v šesti minuti priborili preobrat. V zadnjo četrtino je šla članska ekipa KOŠ Celovec s štirimi točkami prednosti – 52:56. Ekipi sta si v rezultatu ostali zelo blizu, napetost je narasla in do konca je vodstvo med ekipama stalno menjavalo. Ko je ura kazala še tri minute, je domačinom uspelo, se še enkrat oddaljiti na sedem točk prednosti, a KOŠ se ni vdal. S trojko Anžeta Kosa ob koncu četrte četrtine je KOŠ izenačil in tako je tekma šla v petminutni podaljšek – 81:81. S trojko Primca so slovenski košarkarji prvi pridobili prednost, a močna borba do zadnje sekunde je privedla do tega, da je tudi v nadaljevanju prišlo do številnih menjav vodstva. 14 sekund pred koncem podaljška je Jernej Heine zadel odločilni zadnji met. Končni rezultat: 93:95 za KOŠ Celovec.

Marin Slišković, igralec KOŠ: Zmaga pred playoffu je za nas bila zelo pomembna, predvsem za glavo, po treh zaporednih porazih. Zdaj pa se bo treba dobro pripraviti na playoff!

#recap: dva poraza za naraščaj