KOŠ Celovec Basketball
14
feb 21

2ZL: Zmaga članov na Dunaju!

Na valentinovo so se člani KOŠa odpeljali na Dunaj, kjer so srečali ekipo Basket Flames. KOŠ Celovec je želel nadaljevati svojo serijo zmag, vendar zmaga tudi tokrat ni bila sigurna, saj se trenutno vidi, da v drugi zvezni ligi lahko vsak premaga vsakega.

Basket Flames : KOŠ Celovec 70:75 (13:17, 27:35, 56:57)

Ob začetku tekme so člani ekipe KOŠ Celovec imeli težave v napadu, ki so privedle do tega, da je ekipa Basket Flames prevzela vodstvo. To je uspešno držala nekaj minut, KOŠ Celovec pa je domačinom bil ves čas za petami. V zadnjih minutah prve četrtine so si Celovčani priborili preobrat – 13:17. V nadaljevanju so se vrstile napake tako na eni kot tudi na drugi strani. Celovčani so z dobro obrambo vendar kmalu imeli deset točk prednosti. Dunajčani so se do pavze še malenkostno približali – 27:35.

Po pavzi je tekma postala zelo hektična. Visoka hitrost igre je privedla do tega, da so se predvsem na strani slovenskih košarkarjev vrstile napake, ki jih je nasprotnik iz Dunaja izkoristil. V zadnjo četrtino tekme je KOŠ Celovec šel z eno samo točko prednosti – 56:57. S hitro trojko Alpera je vodstvo menjalo na stran Flamesov, to pa so nekaj časa uspešno držali. Štiri minute pred koncem tekme je Celovčanom s trojko Huberja zopet uspel preobrat. Tekma je postala zelo napeta. Igralci obeh ekip so se borili do konca, še dvakrat je prišlo do preobrata, s trojko Anžeta Kosa pa je KOŠ uspešno zaključil tekmo. Končni rezutat: 70:75 za KOŠ Celovec.

Andi Smrtnik: Na začetku smo zgrešili preveč enostavnih košev, tako se nismo mogli oddaljiti od nasprotnika. Poleg tega nam je v obrambi vedno spet padla koncentracija. Tako je tekma bila do konca napeta. V zadnjih minutah smo še enkrat zbrali vso moč in zasluženo zmagali. Čestitke Flamesom za dobro borbo!

BDSL: Visoki poraz na Dunaju