21
dec 19

2ZL: Zadnja tekma leta

V soboto, 21. 12., je v Št. Peter dvorani potekala zadnja tekma 2ZL leta. KOŠ Celovec je srečal ekipo Fürstenfeld Panthers. Zadnjo srečanje ekip so Celovčani lahko odločili zase, vendar se je štajerska ekipa od takrat močno stopnjevala.

KOŠ Celovec : Fürstenfeld Panthers 68:90 (14:24, 35:48, 56:73)

Prve minute tekme so potekale zelo izenačeno, prišlo je do večkratnega izenačenja in menjave vodstva. Po štirih minutah so se Panthersi oddaljili na pet točk razlike. To razliko so do konca četrtine še izgradili na +12 – 14:24. Ob začetku druge četrtine so KOŠevci z boljšim izkupičkom pri metu hitro zmanjšali zaostanek. Nato se je pod košem zopet zatikalo in po petih minutah je semafor kazal 24:32. Tri minute pred pavzo so se Celovčani s trojko Huberja približali na štiri točke razlike, proti koncu pa se je zopet izkazala premoč gostov iz Fürstenfelda in rezultat v odmoru se je glasil 35:48.

Po odmoru so igralci trenerja Pučka zopet dobro zadevali, začeli so z dvema trojkama in tako zmanjšali zaostanek že kar v prvih dveh minutah. Vendar so Panthersi naprej brilirali s svojimi zadetki in z močno obrambo. Vodstvo so do konca trejte četrtine povišali na +16 točk – 56:73. Zadnjih deset minut so Fürstenfeld Panthers dominirali naprej. Imeli so zelo dober izkupiček pri metih, predvsem iz daljave, pri igralcih KOŠa pa je manjkala sreča. Po treh minutah so Celovčani zaostajali že za 20 točk (61:81). Gostje iz Štajerske so do konca igrali konstantno in tako odnesli zmago – 68:90.

Stefan Hribar, športni vodja KOŠ: Fürstenfeld ima močno ekipo in je danes zasluženo zmagal.

Toman Feinig, igralec KOŠ: Želeli smo zaključiti leto s pozitivnim rezultatom, na žalost nam to danes ni uspelo. Igralci iz Fürstenfelda so bolje igrali kot mi. Danes bi lahko dosegli več, a nam ni uspelo.

Axel Laurent, igralec Fürstenfeld: Sem nov igralec in sem slišal, da smo letos že izgubili proti KOŠu. Tekmo smo od začetka do konca vzeli resno. KOŠ je dobra ekipa in znana za to, da zadane veliko trojk in se pribori nazaj v tekmo. To smo danes poskusili preprečiti. Igrali smo kot ekipa in tako zmagali.