KOŠ Celovec Basketball
09
jan 21

2ZL: Uspešen start v novo leto

V soboto, 9. 1., je članska ekipa KOŠ Celovec izven odigrala prvo tekmo v novem letu. Na Predarlskem so Celovčani srečali ekipo Dornbirn Lions, ki se trenutno nahaja na zadnjem mestu lestvice.

Dornbirn Lions : KOŠ Celovec 68:87 (17:20, 35:40, 52:59)

Igralci ekipe Dornbirn Lions so tekmo začeli z dvema zaporednima trojkama in tako hitro imeli vodstvo šestih točk, igralci KOŠa pa so začetek tekme nekoliko zamudili. Po petih minutah so Celovčani imeli šele pet točk, nato pa so igrali bolj koncentrirano, izenačili in malo pred koncem prve četrtine celo prvič prevzeli vodstvo – 17:20. V nadaljevanju sta ekipi igrali izenačeno in večkrat je prišlo do menjave vodstva, a po petih minutah je ekipi KOŠ Celovec z dobro timsko igro uspelo se oddaljiti od nasprotnika, začasno na +11 točk. Do odmora so se Lionsi približali še na 35:40.

V drugem polčasu je domačinom hitro uspel ponoven preobrat. Igra je postala zelo borbena in vodstvo je menjavalo med ekipama. Vodstvo, ki si ga je priboril po petih minutah, KOŠ Celovec do konca četrtine ni dal več iz rok – 52:59. Motivacija Celovčanov, končno prebiti serijo porazov, ni popustila in uspelo jim je, nasprotnika iz Dornbirna pustiti za sabo. S sigurnimi trojkami je pri KOŠu izstopal predvsem Tim Huber. Končni rezultat se je glasil 68:87 za KOŠ Celovec.

Andrej Božič, trener KOŠ Celovec: Bila je zelo težka tekma. Na koncu smo imeli več dobro razpoloženih igralcev in tako smo tudi dobili tekmo.

2ZL: Revanša je uspela!