04
jan 20

2ZL: Usodni dve minuti

Z novim trenerjem Brečkom in igralcem Bajcem so se KOŠevci zaupljivo odpravili na Gradiščansko, kjer so hoteli osvojiti važne točke za še možno uvrstitev v play-off. Na žalost pa sta jih dve nekoncentrirani minuti stali zmago.

BBC Nord Dragonz : KOŠ Celovec  78:71 (16:14, 46:31, 60:54)

Najprej so povedli KOŠevci iz rok Marina Sliškovića, vendar odgovor domačinov je takoj sledil. Razvila se je izenačena tekma med enakopravnima nasprotnikama. Po desetih minutah je semafor kazal 16:14 za domačine. Tudi začetek druge četrtine je vse zgedalo v redu preden se KOŠevcem v 18. minuti pri stanju 35:31 ni odtrgalo. Sledili sta dve popolnoma nekoncentrirani minuti v katerih številne KOŠeve podaje in meti niso našli cilja. To pa so rutinirani Gradiščani hladnokrvno izkoristili in do odmora povišali na 46:31.

Tudi v prvih minutah druge polovice so Celovčani imeli težave, preden so se spet ujeli in začeli skrajševati zaostanek. Taktika novega trenerja Brečka je očividno bila učinkovita in tudi Martin Bajc se je več kot dokazal in kar na prvi tekmi, z 19timi točkami, bil najboljši strelec KOŠa. Do konec tretje četrtine so se KOŠevci lahko približali na le šest točk (60:54).  V zadnji četrtini so KOŠevci naprej držali korak, vendar se niso mogli več dalje približati ali prevzeti vodstvo. To so preprečile predvsem pre številne individualne napake, katere so nasprotniki hladnokrvno izkoristili in tudi na prostem metu zadevali visokoodstotno (20/26). S končnim rezultatom 78:71 za domačine pa so KOŠevci zaigrali eno zadnjih velikih priložnosti za še možno uvrstitev v play-off.

Andi Smrtnik, kapetan: Bila je to ena zadnjih priložnosti za uvrstitev v play-off, in to verjetno največja, katero smo danes zapravili. Sreča še vedno ni na naši strani. Kljub temu se še ne vdamo. Premiera novega trenerja Brečka in igralca Martina Bajca je več kot uspela. Konec je šele, ko je konec.

Stefan Hribar, športni vodja: Danes sta bili usodni zadnji dve minuti prve polovice. Na žalost tudi z odlično borbo v drugi polovici nismo mogli več obrniti tekme. Uvrstitev v play-off pa je še možna!

#recap: Naraščaj pričel novo leto z zmagama