KOŠ Celovec Basketball
16
jan 21

2ZL: Revanša je uspela!

V soboto, 16. 1., je članska ekipa KOŠ Celovec na domačih tleh srečala ekipo BBC Nord Dragonz. Motivacija Celovčanov je bila velika, saj so se hoteli revanširati za tekmo oktobra, v kateri so Gradiščani zmagali za pičli dve točki.

KOŠ Celovec : BBC Nord Dragonz 78:76 (22:18, 48:38, 59:57)

Vodstvo ob začetku tekme si je zagotovila ekipa BBC Nord Dragonz, s trojko Huberja pa je domača ekipa po dveh minutah izenačila. Vodstvo, ki so si ga Celovčani nato zagotovili, so po šestih minutah povišali na sedem točk prednosti, temu pa so se nasprotniki še nekoliko približali – 22:18. V nadaljevanju je igra postala zelo borbena. Ekipi sta si v rezultatu ostali dolgo blizu, po petih minutah pa so se igralci KOŠa lahko oddaljili od Gradiščanov. Na vodstvu desetih točk, ki so ga imeli po sedmih minutah, se do pavze ni nič spremenilo – 48:38.

Drugo polovico tekme so igralci ekipe KOŠ Celovec začeli brez koncentracije. Prišlo je do številnih izgubljenih žog in zgrešenih metov, tako se je nasprotnik iz Gradiščanske že po dveh minutah približal na pet točk. Igra obeh ekip je v naslednjih minutah postala agresivna in hektična. V zadnji minuti tretje četrtine je Dragonzom uspelo izenačenje, KOŠevcem pa je še uspelo dobiti prednost – 59:57. Ponovno izenačenje je Gradiščanom uspelo že s prvo akcijo v zadnjem delu tekme, nato pa se je pri Celovčanih vrnila koncentracija. Marinu Sliškoviću so uspele tri trojke in s hitrimi akcijami so si po petih minutah spet pridobili vodstvo desetih točk. To vodstvo se je hitro spet zmanjšalo, dve minuti pred koncem so Celovčani imeli le še tri točke prednosti, eno minuto pred koncem pa je prišlo do ponovnega izenačenja. V zelo napeti končni fazi tekme si je KOŠ Celovec priboril prednost in zaključil tekmo z 78:76.

Andi Smrtnik, kapetan: Začeli smo zelo dobro, a na začetku druge polovice je padla kondicija in razvila se je zelo napeta tekma. Borili smo se do konca in uspela nam je revanša!

BDSL: Tesni poraz proti Basket Flames