16
nov 19

2ZL: Prvi celovški derbi

V soboto, 16. 11., je članska ekipa KOŠ Celovec na tekmi izven srečala ekipo Wörthersee Piraten. Celovški derbi je vedno nekaj posebnega. Tudi tokrat je tekma bila zelo napeta in borbena do konca.

Wörthersee Piraten : KOŠ Celovec 76:70 (21:15, 39:28, 52:54)

Od začetka je tekma bila zelo borbena, šele po dveh minutah si je KOŠ priporil prvi zadetek tekme in prevzel vodstvo. V nadaljevanju je prišlo do izenačenja in nato so Pirati prevzeli vodenje, prednost pa so do šeste minute povišali na +7 (14:7). Do konca četrtine so se igralci v zelenem še malenkostno približali – 21:15. V naslednjih minutah je pri KOŠu prišlo do številnih zgrešenih metov. Pirati so to lahko izkoristili in svojo prednost do pete minute povišali na +10. Do pavze je tudi na strani Piratov prišlo do nekaj zgrešenih metov. Razvijala se je zelo borbena in intenzivna tekma, rezultat ob polčasu se je glasil 39:28.

Po pavzi so slovenski košarkarji bolje zadevali. S hitrimi akcijami in s trojkama Smrtnika in Primca so se po šestih minutah približali na eno točko ter v nadaljevanju celo prevzeli vodstvo (44:45). Ekipi sta si bili zelo blizu, nobeden se ni mogel oddaljiti od drugega in v zadnji minuti je prišlo do ponovnega izenačenja (50:50). Do konca četrtine si je KOŠ spet priboril vodstvo – 52:54. Ob začetku zadnjega dela tekme so Pirati spet prevzeli vodstvo, v nadaljevanju pa je to stalno menjavalo. Pet minut pred koncem je ekipa Wörthersee Piraten spet pridobila prednost, nato pa je borbena tekma z močno obrambo na obeh straneh ostala nekaj minut brez zadetka. Tekma je do zadnje minute ostala napeta, ob koncu pa se je rezultat glasil 76:70 za ekipo Wörthersee Piraten.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠ: Slabo smo začeli in rabili smo celo prvo polovico, da smo se ujeli. Tretjo četrtino smo zelo dobro igrali in tudi šli v vodstvo, a na žalost smo potem v napadu naredili 3, 4 napake, ki so na koncu bile odločilne.

Stefan Hribar, športni vodja KOŠ: Danes sem videl najmočnejši polčas naše ekipe sploh in bi si zaslužili zmago. Bila je odlična tekma za publiko, na žalost s slabim koncem za nas.

Extra Liga: Dvojni krog v tujini