KOŠ Celovec Basketball
22
nov 20

2ZL: Pričakovana zmaga

V nedeljo, 22. 11., je članska ekipa KOŠ Celovec, po skoraj enem mesecu brez tekme druge zvezne lige, v domači dvorani v Celovcu srečala ekipo Basket Flames iz Dunaja.

KOŠ Celovec : Basket Flames 72:57 (11:19, 31:27, 53:37)

Tekma se je začela zelo izenačeno. Ekipi sta zadevali izmenično in tako je prišlo do številnih preobratov. V zadnji minuti prve četrtine so si Basket Flames prvič priborili malo večjo prednost in jo do konca prve četrtine nadgradili na +8 – 11:19. Domačinom je v nadaljevanju z dobro timsko igro uspelo prednost nasprotnika zmanjšati in se v treh minutah približati na eno točko. Borbenost in motivacijo sta bili prepoznavni pri obeh ekipah. Dolgo so Dunajčani imeli vodstvo, štiri minute pred polčasom pa je KOŠ z zadetkom Jerneja Heineta izenačil. V drugi polčas je KOŠ Celovec šel s prednostjo štirih točk – 31:27.

Drugo polovico tekme je KOŠ Celovec začel zelo močno, dobra obramba in sigurni meti so privedli do tega, da so domačini po štirih minutah vodili že z enajstimi točkami prednosti. V vrstah KOŠa je s številnimi trojkami blestel predvsem Tim Huber. Koncentracija Flamesov je v nadaljevanju nekoliko popustila in tako so Celovčani svojo prednost naprej zvišali – 53:37. V zadnjih desetih minutah se je hitrost tekme povišala in obe ekipi sta igrali zelo borbeno, vendar se je videlo, da Flamesi niso vigrani. Pri slovenskih košarkarjih so predvsem mladi igralci pokazali svojo moč in motivacijo. KOŠ Celovec je tokrat prepričljivo premagal nasprotnika Basket Flames z 72:57.

BDSL: Članice čakajo naprej na prvo zmago